Reklama
Reklama

Szybko usuniesz zalegający w zmywarce tłuszcz. Wystarczy ten produkt i jedno płukanie

Jeżeli nie dbamy odpowiednio o naszą zmywarkę, to po pewnym czasie staje się ona otłuszczona, a w jej szczelinach zalegają resztki jedzenia. Skutkuje to tym, że naczynia po myciu są wciąż brudne, a z urządzenia wydobywa się nieprzyjemny zapach. Na szczęście możemy temu w prosty i tani sposób zapobiec. Wystarczy, że sięgniemy po jeden produkt z naszej kuchennej szafki.

Wiele osób zapomina o regularnym czyszczeniu zmywarki, co skutkuje nie tylko nieprzyjemną wonią i zaciekami, ale i przyczynia się do tego, że po pewnym czasie urządzenie przestaje po prostu działać. Z pomocą przychodzi prosta, domowa metoda, dzięki której odświeżymy naszą zmywarkę, używając zaledwie jednego kuchennego produktu.

Czemu naczynia po wyjęciu ze zmywarki nadal są brudne?

Czasem zdarza się, że po wyciągnięciu naczyń ze zmywarki wciąż są one zabrudzone lub niedomyte w wielu miejscach. Równocześnie z urządzenia wydobywa się nieprzyjemny zapach, który nie tylko wyczuwalny jest z wnętrza zmywarki, ale i osiada na naczyniach.

Najczęściej ta niemiła sytuacja wynika z naszych zaniedbań. Jeżeli nie pamiętamy o regularnym i dokładnym czyszczeniu zmywarki, to nie tylko napotkamy powyższe problemy, ale i znacznie skrócimy żywotność naszego urządzenia, które początkowo nie będzie działało, jak należy, aby potem całkowicie odmówić posłuszeństwa.

Czytaj również: Ten płyn z trzech składników poradzi sobie nawet z zaschniętym tłuszczem. Umyjesz całą kuchnię za grosze

Jak często powinniśmy czyścić zmywarkę?

Według ekspertów regularne czyszczenie zmywarki to podstawa. Najlepiej, aby raz w miesiącu usuwać brud z filtra oraz odpływu. Dzięki temu urządzenie nie będzie się psuło, a naczynia będą czyste i pozbawione nieestetycznych zacieków.

W przypadku, gdy korzystamy ze sprzętu codziennie, to musimy zadbać o dokładne czyszczenie urządzenia po każdych 30 skończonych cyklach mycia. Dobrą informacją jest to, że do pielęgnowania naszej zmywarki wcale nie potrzebujemy drogich preparatów ze sklepu. Możemy samodzielnie przygotować w swoim domu środek, dzięki któremu nasza zmywarka będzie lśniła.

W jaki sposób wyczyścić zmywarkę? Ten prosty trik znacznie ci to ułatwi

Zmywarkę możemy wyczyścić w tani i ekologiczny sposób. Dzięki niemu zaoszczędzimy sporo pieniędzy, ponieważ wystarczy nam jeden produkt, który świetnie poradzi sobie z tłuszczem oraz resztkami jedzenia, zalegającymi we wnętrzu urządzenia. Co więcej, zadziała on także na osad oraz kamień, które po pewnym czasie pokrywają kanaliki na spryskiwaczach.

Produktem nieocenionym w pielęgnacji zmywarki jest ocet kuchenny. Stosowanie go sprawi, że już po pierwszym użyciu domowego środka, zauważymy efekty, a nasze naczynia będą czystsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Czyszczenie urządzenia rozpoczynamy od wyjęcia ze zmywarki wszystkich naczyń oraz koszyków na sztućce. Następnie wlewamy ocet do kubka i wstawiamy go na dno zmywarki. Ustawiamy program na 70 stopni Celsjusza i nie dodajemy żadnych detergentów.

Po zakończonym myciu nasza zmywarka odzyska swój blask i będzie zachwycała czystością. Dodatkowo pozbędziemy się brzydkich zapachów. Nie musimy się również martwić zapachem octu, ponieważ bardzo szybko on wietrzeje, więc nie powinniśmy obawiać się, że ostra woń pozostanie wewnątrz urządzenia na dłużej.

Zobacz też:

Tak zrobisz domowe pochłaniacze zapachu do lodówki. Działają lepiej niż sklepowe

​Chcesz kupić basen na działkę ROD? Lepiej sprawdź, co mówią o tym przepisy

Top 6 prezentów na Dzień Ojca. Ucieszą każdego tatę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | sprzątanie