Reklama
Reklama

Tabletki do zmywarki mają więcej zastosowań, niż się spodziewasz. Niektóre mogą zaskoczyć

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, z tego, jak przydatne w naszym domu są tabletki do zmywarki. Dzięki swoim uniwersalnym właściwościom mogą pomóc nam w codziennym życiu oraz w pielęgnacji sprzętów, które służą nam latami. Poznaj trzy kreatywne sposoby na czyszczenie trudnych powierzchni, dzięki którym tabletki do zmywarki nabiorą nowego znaczenia.

Jak wyczyścić piekarnik za pomocą tabletek do zmywarki?

Z tabletek do zmywarki można wykonać gęstą i niezwykle skuteczną pastę do czyszczenia trudnych zabrudzeń np. w piekarniku. W małym naczyniu należy rozpuścić jedną lub dwie tabletki w odrobinie gorącej wody. Powstanie gęsta substancja, którą za pomocą gąbki lub miękkiej szmatki można rozprowadzić bezpośrednio na trudne zabrudzenia i tłuste plamy w piekarniku. Należy pamiętać, aby nie pokrywać pastą elementów grzejnych oraz wentylatorów.

Pastę pozostawiamy na co najmniej 30 minut, aby mogła skutecznie rozpuścić brud. Po tym czasie możemy wyczyścić piekarnik za pomocą wilgotnej szmatki lub gąbki. Zabrudzenia powinny gładko odchodzić od powierzchni. Na końcu warto przemyć piekarnik kilkukrotnie czystą wodą, aby mieć pewność, że całkowicie pozbyliśmy się resztek pasty. Powierzchnię można przetrzeć dodatkowo suchą czystą szmatką.  

Sprawdź również: Wyjmij z portfela i włóż do piekarnika. Szybko usuniesz nawet zaschnięty brud

Jak umyć zlew za pomocą tabletki do zmywarki?

Tabletka do zmywarki może pomóc nam w szybkiej i skutecznej dezynfekcji zlewu. Wystarczy, że zatkamy odpływ i wypełnimy zlew niewielką ilością gorącej wody. Należy zaczekać, aż tabletka się rozpuści, a następnie za pomocą ściereczki rozprowadzić płyn na całym zlewie. Warto użyć do tej czynności rękawiczek, aby chemia nie podrażniła skóry naszych dłoni.

Tak przygotowany zlew pozostawiamy na kilka godzin lub na całą noc. Na końcu dokładnie go myjemy i płuczemy, aby pozbyć się wszelkich pozostałości roztworu. Zlew na końcu powinien być czysty i lśniący.

Zobacz także: Nie wyrzucaj wytłoczek do jajek. Wykorzystaj je w domu

Jak wyczyścić tabletką do zmywarki pralkę?

Tabletki do zmywarki mają uniwersalne zastosowanie. Dlatego nie powinno dla nikogo być niespodzianką to, że z ich pomocą można wyczyścić w domu różne sprzęty. Jednym z nich jest pralka. Warto ją regularnie czyścić, aby nasze pranie było pachnące i świeże.

W tabletkach do zmywarki znajdziemy substancje chemiczne, które skutecznie radzą sobie z usuwaniem tłuszczu oraz kamienia. To właśnie dlatego będą idealne do czyszczenia pralki. Warto jednak upewnić się, że pozbawione się chloru.

Tabletkę do zmywarki umieszczamy w bębnie pralki i uruchamiamy program na najwyższej możliwej temperaturze. Gorąca woda wzmocni działanie tabletki. Po zakończeni wybranego cyklu warto uruchomić dodatkowy cykl płukania, dzięki któremu będziemy mieć pewność, że pozbyliśmy się wszystkich pozostałości po chemii.

Po zakończeniu prania warto za pomocą szmatki przetrzeć uszczelkę oraz szufladę na detergent. Dzięki temu pozbędziemy się w pralce wszelkich pozostałości po zabrudzeniach.

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie