Reklama
Reklama

Wyjmij z portfela i włóż do piekarnika. Szybko usuniesz nawet zaschnięty brud

Czyszczenie piekarnika to jeden z najmniej przyjemnych obowiązków domowych. Przez uporczywy brud, tłuste plamy oraz konieczność użycia ciężkiej chemii wiele osób unika go jak ognia. Okazuje się jednak, że nasz trud w tym przypadku nie jest wcale konieczny. W internecie już od jakiegoś czasu krąży jeden prosty trik, dzięki któremu już nigdy nie będziesz musiał męczyć się z czyszczeniem piekarnika.

Ten kreatywny sposób na wyczyszczenie piekarnika początkowo wydaje się nieskuteczny. Może cię jednak pozytywnie zaskoczyć.

Czy warto włożyć monetę do piekarnika?

Brudny piekarnik może stanowić wyzwanie. Uporczywy brud i tłuste, przyschnięte plamy mogą stanowić spory problem, szczególnie kiedy nie jesteśmy cierpliwi. Na szczęście jest sposób, dzięki któremu czyszczenie piekarnika będzie prostsze oraz mniej szkodliwe dla naszych dłoni.

Z pomocą przychodzi nam zwykła moneta. Okazuje się, że jest to doskonałe narzędzie, które swoją funkcją przypomina skrobaczkę. Jest wyjątkowo wytrzymała i doskonale poradzi sobie z brudem nawet w trudno dostępnych miejscach.

Wystarczy, że spryskamy piekarnik odpowiednim środkiem czyszczącym i odczekamy ok. 10 minut. W tym czasie brud namoczy się i będzie prostszy do usunięcia. Następnie za pomocą monety wystarczy zdrapać zabrudzenia. Dzięki temu sposobowi szybko umyjemy piekarnik i nie będziemy marnować czasu na walkę z tłustymi plamami i zaschniętymi lub przypalonymi resztkami jedzenia.

Zobacz także: Rolkę do ubrań wykorzystasz na wiele sposobów. Jeden cię zaskoczy

Czym czyścić piekarnik? Oryginalne sposoby

Częstym problemem w przypadku czyszczenia piekarnika jest nieodpowiednia chemia. Używane przez nas płyny nie radzą sobie z brudem, przez co jest niemożliwe, aby się go pozbyć. W takiej sytuacji warto wykorzystać domowe sposoby, które pozwolą na skuteczne namoczenie powierzchni i rozpuszczenie tłustych plam.

Pierwsza metoda zakłada użycie tabletki do zmywarki. Wystarczy wrzucić ją do blachy i zalać do połowy wysokości gorącą wodą. Nagrzewamy piekarnik do temperatury 100 st. Kiedy będzie nagrzany, wyłączamy go i wkładamy do niego wcześniej przygotowaną blachę. Pozostawiamy go w ten sposób na ok. 2 godziny. Po tym czasie para wodna powinna rozpuścić brud i rozmiękczyć zabrudzenia.

Dobrym sposobem jest także użycie octu. Wystarczy przygotować jego mieszankę z dodatkiem wody w proporcjach 1:1. Takim roztworem należy następnie spryskać cały piekarnik i pozostawić na kilka minut do namoczenia.


Zobacz też:

Jeśli poczujesz ten zapach, reaguj. Może oznaczać, że w mieszkaniu są pluskwy

Nie radzisz sobie z mchem na trawniku? Kup ten produkt w za kilka złotych i rozsyp

Przechowuj czosnek tak, jak mój dziadek. Może leżeć długo i się nie psuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie | sprzątanie