Reklama
Reklama

Czyste fugi bez wysiłku? To możliwe. Wystarczy ta domowa pasta za grosze

Dbając o czystość płytek w łazience lub kuchni, szczególną uwagę należy poświęcić fugom. Przestrzenie pomiędzy kafelkami nierzadko mogą być bardzo zabrudzone. Jak się z tym uporać? Wystarczy przygotować domowej roboty preparat, dzięki któremu w krótkim czasie da się wyczyścić brudne fugi.

Szybki patent na czyste fugi w kuchni. Zrób pastę z sody oczyszczonej

Przestrzeń pomiędzy płytkami bardzo często zbiera różnej maści zabrudzenia. Jak skutecznie wyczyścić fugi? Wystarczy wykorzystać pewien sprawdzony sposób. Chodzi o domowej roboty pastę z sody oczyszczonej

W jaki sposób zrobić rzeczony preparat? Należy wymieszać sodę z wodą w proporcji 3:1. Powstałą mieszaninę trzeba umieścić na fugach, pozostawić na kilkanaście minut, a następnie zmyć za pomocą wilgotnej gąbki. Pasta z sody oczyszczonej doskonale poradzi sobie z zabrudzeniami organicznymi, takimi jak osad z tłuszczu. Wobec tego można ją wykorzystać przede wszystkim na fugach w kuchni. Co ciekawe, pasta poradzi sobie również ze spalenizną na garnkach lub patelniach. 

Wiele osób próbuje łączyć sodę z wodą oraz octem, chcąc w ten sposób stworzyć silniejszy środek do czyszczenia. Okazuje się jednak, że wskutek zmieszania tych substancji powstaje octan sodu, który nie wykazuje zbytnich właściwości czyszczących. Dlatego zdecydowanie lepiej zrobić dwa osobne preparaty – jeden z octu, a drugi z sody.

Przeczytaj też: Rozłóż go w domu, a zapobiegniesz rozwojowi pleśni. Wystarczy kilka kostek

Zabrudzone fugi w łazience? Wypróbuj ten środek

Pasta z sody oczyszczonej niekoniecznie okaże się skuteczna w walce z zabrudzeniami nieorganicznymi, takimi jak osad z kamienia czy mydła. W ich przypadku lepiej sprawdzi się mieszanka octu z wodą. Jak ją zrobić? Do butelki ze spryskiwaczem należy wlać dwie lub trzy łyżki octu oraz 500 ml wody. Niektórzy dodają również niewielką ilość soku z cytryny. Całość trzeba dobrze wymieszać. 

Teraz wystarczy spryskać specyfikiem zabrudzone fugi w łazience, zostawić na kilka minut i dokładnie przetrzeć mokrą gąbką. Przestrzeń pomiędzy płytkami będzie lśniła czystością. 

Zobacz też:

Rolety chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Tak je odświeżysz i wyczyścisz

Nakarm tym napojem muszlę w toalecie. Będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | sprzątanie