Reklama
Reklama

Nie wyrzucaj wytłoczek do jajek. Wykorzystaj je w domu

Wytłoczki do jajek to odpady dość duże. Wcale jednak nie trzeba ich wyrzucać. Nawet jeśli nie hodujesz kur, te opakowania mogą się przydać. Podajemy kilka sposobów na to, jak wykorzystać wytłoczki do jajek. Nie tylko oszczędzisz pieniądze, ale zachowasz się zgodnie z zasadami zero waste.

Jak wykorzystać wytłoczki do jajek w domu? Użyj wyobraźni 

Wytłoczki do jajek zazwyczaj lądują w śmieciach, w pojemnikach na papier lub plastik. Zanim jednak je tam wrzucisz, pomyśl, czy ci się nie przydadzą. Są wykonane z kartonu, mają charakterystyczną fakturę i mogą posłużyć do wielu zadań.  

Wytłoczki do jajek będą świetnym materiałem do uzupełniania paczek. W dobie kurierów i paczkomatów często musimy zrobić zgrabny pakunek, który będzie jednocześnie chronił przesyłkę. Opakowania po jajkach nadają się do wypełnienia przestrzeni w zbyt dużym kartonie. Nie obciążą paczki, a sprawią, że przedmiot przesyłki zostanie unieruchomiony.  

Innym sposobem na wykorzystanie wytłoczek do jajek jest potraktowanie ich jako ich jako pojemnika na babeczki. Twoje dziecko zadeklarowało, że przyniesie do szkoły babeczki? Zapakuj je do pojemnika po jajkach, a z pewnością się nie rozsypią ani nie zdeformują.

Czytaj też: Nie wyrzucaj plastikowych butelek. Wykorzystaj je w ogrodzie, sporo zaoszczędzisz 

Zapaleni majsterkowicze z pewnością docenią to, że wytłoczki do jajek ułatwią segregowanie drobnych przedmiotów. Gwoździe, śrubki, kołki rozporowe - w wytłaczance każda rzecz znajdzie swoje oddzielne miejsce.  

Wytłoczki od jajek to niewyczerpane źródło kreatywności dla dzieci. Można je malować i wycinać, robić róże, samochody, budować domy i miasta. Ograniczeniem jest tu tylko dziecięca wyobraźnia. Każda mama wie, że tego typu aktywności bywają dla dzieci dużo ciekawszym zajęciem niż najdroższe zabawki.  

Wytłoczki do jajek w służbie przyrodzie. Wykorzystaj je w ogrodzie 

Wytłoczki do jajek możesz wykorzystać do przygotowania rozsad. Do każdej przegródki wsyp podłoże i wysiej jedno lub dwa nasionka. Kiedy wyrosną, pooddzielaj od siebie segmenty i wsadź razem z papierem do większego pojemnika lub do gruntu. Jeśli natomiast chcesz do tego użyć plastikowych lub styropianowych wytłoczek, koniecznie zrób w nich dziurki odpływowe.  

Zimą z wytłoczek możesz zrobić karmnik. Tu sprawdzą się pojemniki plastikowe lub styropianowe. Zrób w rogach dziurki, przeciągnij przez nie sznurek i powieś w ogrodzie. Do pojemników dosypuj ziaren i owoców, które ptaki będą wyjadały.   

Zobacz też:

Nie jedz takiej cukinii. Lepiej wyrzuć do kosza, zanim zachorujesz

Parz przez 15 minut i pij przed posiłkiem. Kilogramy szybko polecą w dół

Tak wyczyścisz stare słoiki na przetwory. Nie ma szybszego sposobu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki