Reklama
Reklama

Ugotujesz ziemniaki w 7 minut. Ten sposób zaskakuje nawet kucharzy

Gotowane ziemniaki pasują do wielu obiadowych dań. Są smaczne i pożywne, lecz ich ugotowanie tradycyjną metodą może zająć nawet dwa kwadranse, a to sporo czasu. Nie musisz jednak rezygnować z nich nawet jeśli po powrocie z pracy masz tylko kilka minut, aby zjeść i wyjść z domu. Ekspresowo przygotujesz je bowiem w... mikrofalówce, wykorzystując banalny trik z widelcem. Jedynie nieliczni mają o nim pojęcie, a jest tak genialny, że zaskakuje nawet kucharzy.

Jest pora obiadowa, a ty bardzo zgłodniałeś, ale spieszysz się na spotkanie i w związku z tym obawiasz się, że nie zdążysz zjeść niczego pożywnego? Jeżeli obrałeś już ziemniaki, na pewno nie wyjdziesz z domu bez pożywnego posiłku. Okazuje się bowiem, że istnieje jeden banalny sposób, aby przyspieszyć gotowanie ziemniaków. 

Ta metoda jest naprawdę genialna, ponieważ nie wymaga trzymania ich w garnku wypełnionym wodą przez prawie pół godziny. Nie czekaj, aż warzywa skończą mozolnie gotować się na palniku, tylko zastosuj patent z widelcem i mikrofalówką, a ziemniaki będą gotowe do spożycia po 7 minutach.

Tych błędów nigdy nie popełniaj podczas gotowania ziemniaków

Jeżeli masz czas, ugotuj ziemniaki tradycyjną metodą, bo przygotowane w wodzie są po prostu zdrowsze. Pamiętaj jednak, by wystrzegać się zalewania bulw ziemną wodą przed umieszczeniem ich na palniku kuchenki, ponieważ w ten sposób pozbawiasz ziemniaków ich cennych wartości odżywczych. Niestety mało kto wie, że te warzywa powinno się wrzucać do wrzątku.

Nie warto również obficie solić ziemniaków podczas gotowania. W ten sposób nie tylko możesz zniszczyć ich smak, ale przede wszystkim wypłukać z warzyw cały potas. Najlepiej więc postawić solniczkę na stole, aby każdy mógł przyprawić je już na talerzu wedle własnego uznania. 

Może cię zainteresować: Tak zrobisz najlepsze kopytka. Metodę czwórek pokazała mi babcia                                

Wypróbuj trik z widelcem i mikrofalówką, a ugotujesz ziemniaki w 7 minut

Nie masz czas na tradycyjne gotowanie ziemniaków? Wypróbuj prosty trik, dzięki któremu bulwy będą zdatne do spożycia w 7 minut. Po obraniu przełóż warzywa do foliowej torebki, weź widelec i ponakłuwaj ją sztućcem w paru miejscach

Otwórz mikrofalę, umieść w niej ziemniaki w torebce i ustaw program urządzenia na 7-8 minut. Po tym czasie powinny być gotowe. Przy wyjmowaniu ziemniaków z mikrofalówki uważaj jednak, by się nie poparzyć, bo mogą być gorące. Możesz również po prostu ułożyć je na odpowiednim naczyniu lub talerzu i podgrzać. Wtedy również powinny się ugotować, choć może to potrwać o kilka minut dłużej.

Czytaj również: Faworki wyszły za twarde? Wypróbuj przepis siostry Anieli, a będą idealne                                

Zobacz też:

W takiej temperaturze powinnaś prać franki. Będą niepogniecione i białe jak śnieg

Chodzisz na bieżni? Takie tempo musisz utrzymywać, by schudnąć

Pieczesz ciasto, ale skończyły ci się jajka? Nie martw się, zastąpisz je tym produktem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki