Reklama
Reklama

Twoje ubrania mają nieprzyjemny zapach? Ta przyprawa pozwoli zapomnieć o problemie

W różnych sytuacjach dochodzi do tego, że nadmiernie się pocimy. Nie pozostaje to bez wpływu na nasze ubrania, które żółkną i zaczynają wydzielać nieprzyjemny zapach nawet po praniu. Na szczęście mamy sposób na to, jak pozbyć się tej woni, dzięki produktom, które mamy w swojej kuchni. Sprawdź, czego użyć, aby twoje ubrania zawsze były świeże i pachnące.

Żółte zacieki pod pachami oraz nieprzyjemna woń sprawiają, że często mamy ochotę pozbyć się naszego ulubionego ubrania. Jednak wcale nie musimy tego robić, ponieważ możemy w łatwy sposób uratować przepocony ciuch, używając produktów z kuchennej szafki. Podpowiadamy, jak pozbyć się zapachu potu z naszych ubrań.

Jak się pozbyć zapachu potu z ubrań? Sięgnij do kuchennej szafki po ten produkt

Często pomimo używania antyperspirantów na naszych ubraniach pojawiają się plamy potu. Zazwyczaj widoczne są one pod pachami oraz na plecach. Nie tylko wyglądają one dość nieestetycznie, ale i wpływają na to, że wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach. W takim przypadku musimy działać szybko, aby żółte zacieki oraz specyficzna woń nie pozostały z nami na dłużej.

Wobec tego od razu po powrocie do domu powinniśmy wrzucić nasze przepocone ubrania do pralki. Najlepiej, jeśli pozwala na to materiał, uprać je w wysokiej temperaturze, ponieważ 30 czy 40 stopni Celsjusza mogłoby okazać się niewystarczające do usunięcia plam.

W przypadku, gdy problem dotyczy białych ciuchów, powinniśmy sięgnąć do kuchennej szafki po słynną przyprawę, którą często dodajemy do wypieków. Mowa tu o sodzie oczyszczonej. Wystarczy, że wsypiemy do szuflady w pralce, pół szklanki sody oczyszczonej, a pozbędziemy się uciążliwego zapachu potu z naszych ulubionych ciuchów.

Czytaj również: Czyść złoto w ten sposób, a przez lata będzie lśniło jak nowe. Niezbędne produkty masz w swojej kuchni

Dzięki temu szybko pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu. Czym spryskać ubrania?

Oprócz tego, jeśli nie chcemy, aby nieprzyjemny zapach utrzymywał się przez długi czas, to nie powinniśmy trzymać przepoconych ubrań w koszu na brudy. Przetrzymywanie ich tam przez kilka dni sprawia, że tworzy się idealne środowisko do rozwoju bakterii, które wzmacniają brzydką woń.

Z racji tego, że soda oczyszczona ma działanie wybielające, nie możemy stosować jej do kolorowych ubrań. Jednak nie znaczy to, że nie możemy się pozbyć plam domowymi sposobami. Zamiast sody należy użyć octu winnego.

Wystarczy, że spryskamy nim plamy i pozostawimy tak na około pół godziny. Po tym czasie normalnie pierzemy nasze ciuchy. Innym sposobem jest wymieszanie wody z octem w proporcji 4:1. W takiej mieszance namaczamy ciuchy przez 20-30 minut i następnie pierzemy je w pralce.

Czym jeszcze usunąć woń potu? To każdy ma w swojej kuchni

Mało kto wie, ale równie skutecznym środkiem, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób pozbędziemy się zapachu potu, jest płyn do naczyń.

Zaleca się stosowanie go do ubrań delikatnych oraz tych, które narażone są na odbarwienie. Chcąc zastosować tę metodę, wystarczy, że 1 łyżkę płynu do naczyń wymieszamy z 1 litrem ciepłej wody. W takim roztworze zanurzamy problematycznie ubranie na 40 minut. Po tym czasie płuczemy je w wodzie i pozostawiamy do wyschnięcia. 

Zobacz też:

Wyliczyli, ile ubrań potrzebujemy na cały rok. Większość z nas ma ich o wiele za dużo

Planujesz czyszczenie lamp? Sprawdź, jak prawidłowo umyć klosze i ich nie uszkodzić

Wystarczy odrobina, by białe obrusy lśniły czystością. Wydasz tylko 1,50 zł, a wszyscy będą myśleli, że są nowe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | triki