Reklama
Reklama

Robisz trening cardio? Takich efektów możesz się spodziewać po miesiącu

Wiele osób rozpoczynając swoją przygodę z treningami, decyduje się na ćwiczenia cardio. Jest to świetny wybór, ponieważ pozytywnie wpływają one na całe ciało i niosą za sobą szereg korzyści. Już po miesiącu regularnych treningów dostrzeżemy pierwsze, istotne zmiany. Sprawdź, dlaczego warto systematycznie wykonywać ćwiczenia cardio i jakich rezultatów można się spodziewać po 30 dniach.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem dbania o swoje zdrowie, kondycję oraz samopoczucie. Sprawdzamy, jakie korzyści dają regularne ćwiczenia oraz jakie rezultaty można osiągnąć po miesiącu treningów cardio.

Trening cardio - co warto o nim wiedzieć?

Ćwiczenia cardio są rodzajem aktywności fizycznej, który polega na przyspieszeniu oddechu oraz tempa pracy serca. Dzięki temu organizm spala więcej kalorii, a równocześnie osoba wykonująca ten trening, może poprawić swoją kondycję sercowo-naczyniową oraz wytrzymałość.

Często ćwiczenia cardio są wykorzystywane jako metoda poprawiająca kondycję fizyczną oraz sposób wspierający odchudzanie. Do kategorii tego treningu zaliczamy m.in. bieganie, pływanie, jazdę na rowerze czy korzystanie z maszyn cardio takich jak np. orbiterki, czy bieżnie.

Czytaj również: Chcesz zbudować formę na lato? Tyle razy w tygodniu musisz ćwiczyć

Ćwiczenia cardio - jakie korzyści dają?

Trening cardio przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia. Przede wszystkim jest to świetny sposób na poprawę zdrowia serca, ponieważ tego typu ćwiczenia pomagają wzmocnić mięsień sercowy, a dodatkowo obniżają ciśnienie krwi i poprawiają jej cyrkulację.

Dzięki systematycznym treningom możemy zredukować ryzyko chorób serca, udaru mózgu oraz wesprzeć nasz układ sercowo-naczyniowy. Oczywiście ćwiczenia pozwalają również spalić kalorie, dzięki czemu stanowią ważny element wspierający dietę redukcyjną i są pomocne w leczeniu nadwagi oraz otyłości.

Warto także dodać, że trening cardio wpływa także na nastrój i poziom energii. Dzieje się tak, ponieważ pozwala on uwolnić endorfiny, które w naturalny sposób wpływają na poprawę samopoczucia.

Co daje miesiąc regularnych treningów cardio?

Chcąc cieszyć się efektami, musimy oczywiście regularnie wykonywać ćwiczenia. Dzięki temu zauważymy korzyści tego działania, dotyczące zdrowia oraz samopoczucia.

Już po miesiącu treningów zauważymy, że o wiele lepiej znosimy ćwiczenia, mniej się męczymy i szybciej się regenerujemy. Współpraca pomiędzy układem nerwowym a mięśniami jest coraz efektywniejsza i prowadzi do rozwoju włókien mięśniowych.

Co więcej, po 30 dniach regularnych ćwiczeń, usprawni się praca układu sercowo-naczyniowego. W ten sposób wzmocnimy nasze serce, które będzie wydajniej pompowało krew, co przyczyni się do tego, że będzie wolniej biło w trakcie spoczynku. Możliwe jest także to, że będziemy się mocniej pocić w trakcie treningów, ponieważ ciało staje się lepiej przystosowane do regulacji temperatury.

Wynika to z tego, że w momencie, gdy stajemy się bardziej wysportowani, to produkujemy więcej ciepła, które organizm wydala na zewnątrz. Natomiast jeśli chodzi o zmiany zewnętrze, to musimy wykazać się cierpliwością, ponieważ miesiąc może być zbyt krótki okresem, aby były one widoczne. Najprawdopodobniej na efekty wizualne będziemy musieli poczekać około 3 miesięcy.

Zobacz też:

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie