Reklama
Reklama

Przekrój na pół i przyłóż do miejsca po ugryzieniu meszek, a załagodzisz ból

Poza komarami w sezonie letnim uważać musisz również na meszki, których ugryzienia są jeszcze bardziej bolesne. Najwięcej jest ich w pobliżu zbiorników wodnych, jednak żerują również w sadach, w pobliżu krzewów owocowych i kompostów. Jeśli cię zaatakują, a ty nie jesteś na nie uczulony, ulgę w cierpieniu może przynieść ci okład z popularnego warzywa. To jeden z najlepszych domowych sposobów na ugryzienia meszek.

Nie lekceważ ugryzienia meszek, bo u niektórych kontakt z tymi owadami może doprowadzić do silnej reakcji alergicznej. W takich sytuacjach jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem, (gdyż w skrajnych przypadkach może nawet wystąpić wstrząs anafilaktyczny).

Jeżeli jednak wiesz, że po ugryzieniu owadów nie dzieje się z tobą nic poważnego, możesz spróbować załagodzić problem za pomocą domowych sposobów na meszki. Ulgę w cierpieniu przyniesie ci popularne warzywo.

Przyłóż to do miejsca po ugryzieniu meszek, a załagodzisz ból

Meszki to małe, ciemne owady z rodzaju Simulium, które mogą być bardzo uciążliwe w okresie od kwietnia do końca sierpnia. Latem samice insektów mogą cię bowiem boleśnie ugryźć, powodując swąd i opuchliznę. 

Jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów na ugryzienia meszek jest stosowanie okładów z cebuli. Po tę metodę sięgaj jednak tylko, jeśli nie jesteś uczulony na jad insektów. 

Cebula wykazuje działanie antybakteryjne, oczyszcza skórę z toksyn i pomaga załagodzić problem. Najlepiej zetrzeć go na tarce lub pokroić, a później nałożyć na gazę. Taki opatrunek przyłóż na 5 minut na ślad po ukąszeniu meszki.

Może cię zainteresować: Krocionogi grasują w garażach i piwnicach. Lepiej ich nie dotykaj

Nie tylko cebula. Inne domowe sposoby na ugryzienia meszki

Poza cebulą ból po ukąszeniu meszki mogą również załagodzić żele aloesowe. Wyciągi z tej rośliny nawilżają skórę i wspomagają proces regeneracji naskórka, dzięki czemu przynoszą ulgę. 

Skuteczne mogą być także okłady z ziół, takich jak: werbena, szałwia czy babka lancetowata. Wystarczy zamoczyć gazę w naparach z ziół i na chwilę potrzymać we wrażliwym obszarze na skórze. 

A jeśli nie masz żadnej z tych roślin pod ręką, możesz także zamoczyć ściereczkę w zwykłej zimnej wodzie i przetrzeć miejsce po ugryzieniu insekta, aby zmniejszyć obrzęk (zimna woda ma właściwości obkurczające naczynia krwionośne). 

Czytaj również: Zrób domowy odświeżacz powietrza. Pięknie pachnie, a do tego odstrasza komary

Zobacz też:

Zmieszaj i postaw na parapecie. Muszki owocówki odejdą w zapomnienie

Nie wyrzucaj pestek z czereśni. Zdziwisz się, do czego możesz je wykorzystać

Masz w domu takie meble? Sanepid ostrzega, lepiej szybko się ich pozbądź

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | domowe sposoby | triki