Reklama
Reklama

​Zrób domowy odświeżacz powietrza. Pięknie pachnie, a do tego odstrasza komary

Ładny zapach w domu nierozerwalnie wiąże się z czystością, a nawet... luksusem. Jednak korzystanie z chemicznych odświeżaczy powietrza kupionych w sklepie nie jest dobrym pomysłem, tak samo, jak palenie świec zapachowych. Sprawdź, jak przygotować domowy odświeżacz powietrza, który dodatkowo odstrasza komary.

Pomysły na domowe odświeżacze powietrza. Co można wykorzystać?

Najbardziej popularną, a zarazem naturalną metodą, jest posiadanie w domu sporej ilości żywych kwiatów. Im bardziej będą aromatyczne, tym ładniejszy zapach uzyskamy w pomieszczeniu. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie w domu małej plantacji, o którą trzeba nieustannie dbać. W takim przypadku można skorzystać, chociażby z saszetek z suszonymi ziołami. Warto również pamiętać o regularnym wietrzeniu naszych pomieszczeń oraz dbaniu o porządek poprzez regularne ścieranie kurzy. Możesz także samemu zrobić skuteczny odświeżacz powietrza.

Sprawdź również: Tak szybko pozbędziesz się chwastów z ogródka. Bez drogich narzędzi i chemii

Przygotuj domowy odświeżacz powietrza

Do przygotowania domowego odświeżacza powietrza będziesz potrzebować cytrusy, sól gruboziarnistą oraz spirytus medyczny. Najlepiej wykorzystać limonki, ale możesz również wybrać cytryny, grejpfruty lub pomarańcze. Wystarczy dokładnie je umyć, a najlepiej wyparzyć, a następnie przekroić na cztery części. Każdą z nich umieśćmy w osobnym pojemniku, zasypmy jedną łyżeczką soli gruboziarnistej i zalejmy trzema łyżeczkami spirytusu medycznego. Tak przygotowany domowy odświeżacz powietrza możemy rozstawić w różnych miejscach w domu.

Nie tylko uzyskamy piękny, cytrusowy zapach w naszym mieszkaniu, ale także pozbędziemy się różnych insektów, takich jak pająki. Jeśli chcesz, by twój domowy odświeżacz powietrza odstraszał także komary, dodaj do niego kilka główek goździków. Żaden owad nie zbliży się już do twojego mieszkania, a ty zyskasz jeszcze bardziej unikatowy zapach w pomieszczeniu.

Zobacz też:

Polacy zbierają te grzyby na potęgę, choć są trujące. Wkrótce zacznie się na nie sezon

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki