Reklama
Reklama

Tak szybko pozbędziesz się chwastów z ogródka. Bez drogich narzędzi i chemii

Jeśli masz chwasty w swoim ogrodzie, ale problem nie jest poważny, nie musisz wydawać pieniędzy na chemię i akcesoria ze sklepów ogrodniczych. Skuteczne narzędzie do pielenia ręcznego znajdziesz bowiem w kuchennej szafce. Zastąpi łopatkę, widełki i pazurki. Po prostu weź go w dłoń, a szybko poradzisz sobie z niepożądanymi roślinami.

Nie wiesz, jak pozbyć się chwastów, które pojawiły się w twoim ogrodzie? Możesz zrobić to za darmo, bez chemii i profesjonalnych narzędzi ze sklepu. Jeśli między kostką brukową, na trawniku albo grządkach w ogrodzie wyrosły niepożądane rośliny, wystarczy udać się do kuchni. 

Po prostu wyciągnij z szafki ze sztućcami jeden przedmiot. To najlepsze, prowizoryczne narzędzie do pielenia. Możesz go użyć do ręcznego usuwania chwastów, które są drobne i nie mają zbyt silnego systemu korzeniowego. ale ich obecność jest dla ciebie irytująca.

Może cię zainteresować: Tak szybko umyjesz kratkę wentylacyjną. Bez wysiłku i szorowania

Usuwanie chwastów. Dlaczego jest konieczne?

Regularne usuwanie chwastów jest konieczne, bo te błyskawicznie się rozrastaj. Zagrażają więc uprawom i zabierają miejsce innym roślinom. Pobierają z gleby większość składników pokarmowych, odcinając sąsiednie gatunki od światła słonecznego (przy nadmiernym wzroście) oraz innych zasobów, które są im niezbędne do dalszego rozwoju i wzrostu. 

Większe chwasty można usunąć poprzez koszenie (zwłaszcza te w trawie), natomiast mniejsze za pomocą narzędzi ogrodniczych. Przydadzą ci się do tego: wąskie łopatki, pazurki czy widełki, ale możesz również wykopać rośliny innym sposobem, sięgając do szuflady w kuchni. 

Jak pozbyć się chwastów domowym sposobem? Wystarczy widelec

Jak pozbyć się chwastów domowym sposobem? To proste, wystarczy przynieść do ogrodu widelec, wziąć go w dłoń i wbić w ziemię. Najlepszy będzie sztuciec wykonany ze stali o mocnych zębach, który na pewno nie złamie się podczas prac ogrodowych. 

Sklepowe zamienniki mogą okazać się zbyt delikatne, a przy lekkim nacisku zaczną się wyginać i łamać. Widelec ma wiele zalet, ponieważ jest mały i zwinny. Świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na zastosowanie tradycyjnych narzędzi do wykopywania chwastów.

Czytaj również: Raz w tygodniu wrzuć to do brodzika. Zapomnisz o zatkanym odpływie

Widelec to skuteczne narzędzie do pielenia. Do czego się przyda w ogrodzie?

Widelec pomoże ci usunąć chwasty ze skalników i rabat, na których znajdują się nadmiernie rozrośnięte byliny, ogródków warzywnych czy obszarów między płytami kostki brukowej. 

To narzędzi do pielenia niewielkich kępek trawy, wilczoplecza, ziarnopłonu czy poziomówki indyjskiej. Wystarczy używać go systematycznie, aby poradzić sobie z występowaniem niepożądanych roślin w ogrodzie. 

Zobacz też:

Tego lata otarcia na udach nie będą problemem. Tak pozbędziesz się ich w zaledwie chwilę

Ukryte zastosowanie papieru do pieczenia. Potrafi zdziałać cuda w łazience

Biegnij do apteki i kup za kilka złotych. W końcu kurz przestanie osadzać się na meblach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | chwasty