Reklama
Reklama

Raz w tygodniu wrzuć to do brodzika. Zapomnisz o zatkanym odpływie

Nie musisz sięgać po drogą chemię ze sklepu, aby udrożnić zatkany odpływ w łazience. Istnieje prosty domowy sposób, aby na zawsze pozbyć się kłopotu z nieczystościami, które osadzają się w tym miejscu. Wystarczy, że raz w tygodniu wrzucisz to do brodzika, a już nigdy nie będziesz miał problemów ze swobodnym korzystaniem z prysznica czy wanny.

Zatkany odpływ to problem niemalże każdego, kto regularnie korzysta z prysznica lub wanny w łazience. Osadzają się w nim włosy, tłuszcz czy fragmenty mydła. Na szczęście istnieje trik na jego ekspresowe udrożnienie domowym sposobem. 

Działa tak samo skutecznie, jak środki ze sklepu, a w przeciwieństwie do nich nie wydziela szkodliwych dla zdrowia oparów. Potrzebujesz tylko popularnych tabletek, które na pewno masz w swojej apteczce.

Może cię zainteresować: Zapomnij o occie. Tym domowym środkiem jeszcze lepiej wyczyścisz armaturę

Raz w tygodniu wrzuć to do brodzika, a zapomnisz o zatkanym odpływie

Aby udrożnić zatkany odpływ w łazience czy kuchni, potrzebny będzie ci tylko ocet i jeden tani produkt z apteki. Chodzi o aspirynę, którą na pewno masz w siebie w domu, a jeśli nie to kupisz ją w sklepie za kilka złotych. 

Wsyp 2 skruszone tabletki aspiryny do odpływu i zalej je 1 szklanką gorącego octu. Pozostaw mieszankę na 15 minut, a później zalej wszystko 1 szklanką wrzątku. Rób tak raz w tygodniu, a brzydki zapach zniknie. 

Rury udrożnią się i woda ponownie zacznie spływać do brodzika. Wizyta hydraulika nie będzie ci potrzebna. Podobnie jak profesjonalne środki udrażniające do rur, które zawierają silne substancje żrące, niebezpieczne dla skóry czy dróg oddechowych. 

Czytaj również: Muszla toalety będzie czysta jak nigdy wcześniej. Wystarczy, że umyjesz ją tym

Nie tylko aspiryna. Ten domowy sposób na zatkany odpływ musisz wypróbować

Na zatkany odpływ w zlewie może ci pomóc również inny domowy sposób. Wsyp do odpływu połowę szklanki sody oczyszczonej i zalej szklanką gorącej wody. Po 30 minutach spłucz wszystko wodą. Po takim zabiegu rury powinny zostać udrożnione.

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie