Reklama
Reklama

Zapomnij o occie. Tym domowym środkiem jeszcze lepiej wyczyścisz armaturę

Łazienkowa armatura, aby dobrze się prezentowała, powinna być wolna od zacieków oraz kamienia. Warto więc wiedzieć, jak o nią dbać. Na szczęście nie trzeba w tym celu od razu sięgać po mocne detergenty, ponieważ można zrobić to domowymi środkami. Nie chodzi tutaj wcale o ocet. Podpowiadamy, prosty sposób, który pomoże utrzymać baterie łazienkowe w czystości.  

Czyszczenie łazienkowej armatury niektórym spędza sen z powiek. Tworzące się zacieki oraz kamień wyglądają nieestetycznie, przez co cała łazienka traci na ogólnym wyglądzie. Można jednak na to zaradzić i to bez specjalistycznych środków. Wystarczy domowy produkt, który większość osób posiada w swojej kuchni.  

Armaturę łazienkową można skutecznie wyczyścić domowymi sposobami  

Chcąc, aby baterie łazienkowe oraz pozostała armatura wyglądały dobrze przez wiele lat, kluczowa jest odpowiednia troska o nie. Co można przez to rozumieć? Przede wszystkim systematyczność oraz używanie odpowiednich preparatów.  

Regularne czyszczenie to najprostszy sposób utrzymania armatury w dobrym stanie. Warto na bieżąco usuwać powstające zacieki oraz kamień. Ten zalegający będzie znacznie trudniejszy do usunięcia i może przysporzyć zdecydowanie więcej problemów.  

Co więcej, koniecznym jest zwrócenie uwagi na używane preparaty. Ważne, aby nie były one zbyt mocne, ponieważ mogą nie tylko zarysować powierzchnię, ale również przyspieszyć jej korozję. Wobec tego warto zamienić mocne środki chemiczne do czyszczenia i nabłyszczania na proste domowe sposoby, które są łagodniejsze, ale nadal pozostają skuteczne.

Przeczytaj również: Muszla toalety będzie czysta, jak nigdy wcześniej. Wystarczy, że umyjesz ją tym

Nie tylko ocet. Z kamieniem poradzi sobie również ten produkt  

Najbardziej znanym preparatem do radzenia sobie z zabrudzeniami z pewnością jest ocet, który w wielu przypadkach jest niezawodny i pomaga poradzić sobie także z kamieniem oraz tworzącym się nalotem. Niestety wielu osobom przeszkadza jego dość specyficzny zapach, przez co ostatecznie decydują się na kupno sklepowych środków.  

Na szczęście istnieje równie skuteczny zamiennik octu, który kosztuje grosze i z pewnością znaleźć go można w większości domach. Mowa oczywiście o kwasku cytrynowym, który wymieszany z wodą sprawdzi się przy usuwaniu kamienia oraz innych zabrudzeń z armatury łazienkowej.  

Wystarczy przygotowany specyfik przelać do butelki z atomizerem, spryskać zabrudzone miejsce i pozostawić na około 15-20 minut. Po upływie czasu pozostaje przetrzeć powierzchnię szmatką i po niechcianych zabrudzeniach nie powinno być śladu. Kwasek cytrynowy może się okazać również pomocny przy odkamienianiu zmywarki bądź podczas usuwania kamienia i plam z kabiny prysznicowej.  

Chcąc wzmocnić efekt osiągnięty za pomocą tego domowego specyfiku, po usunięciu kamienia można sięgnąć po sok z cytryny, który zadziała niczym środek nabłyszczający. Wystarczy już niewielka ilość, aby armatura łazienkowa ponownie lśniła czystością.  

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie | czyszczenie | domowe sposoby