Reklama
Reklama

Nieusuwalne plamy? Zmieszaj te trzy składniki, a ubrania znów będą nieskazitelnie czyste

Plamy z pomidora, kawy czy herbaty uznawane są przez niektórych za niezmywalne. To prawda, że trudno je doprać, ale na pewno nie jest to niemożliwe. Odpuść sobie jednak kupowanie drogiej chemii w sklepie, bo prostymi domowymi sposobami szybko doprowadzisz odzież do idealnego stanu. Wystarczy zmieszać te trzy składniki, aby ubrania znów były nieskazitelnie czyste.

Pranie ubrań domowymi sposobami powoli wraca do łask. Tańsze środki ze sklepu często nie w stanie wybawić uciążliwych plam  z ubrań, obrusów czy dywanów, a te drogie sporo kosztują i nierzadko zawierają bardzo mocną chemię, która szkodzi zdrowiu.

Warto więc wypróbować domowe sposoby na czyszczenie odzieży, które stosowały nasze babcie. Stosując niektóre z nich, bez trudu pozbędziesz się nawet pozornie "nieusuwalnych plam" z pomidora, kawy czy herbaty. Twoje stare ubrania znowu będą nieskazitelnie czyste.

Tak pozbędziesz się "nieusuwalnych plam" z pomidora. Ubrania będą nieskazitelnie czyste

Chcesz pozbyć się "nieusuwalnych plam" z pomidora"? To nic trudnego pod warunkiem, że zastosujesz ten domowy sposób, dzięki któremu twoja odzież znów będzie nieskazitelnie czysta. Na swoim Instagramie o nazwie @porzadekzglowa jakiś czas temu pokazała go Magdalena Błaszczak. Na swoim krótkim wideo influencerka wyjaśniła, że plamy z pomidora można łatwo wywabić za pomocą trzech składników: płynu do naczyń, wody utlenionej oraz sody oczyszczonej.

Przygotuj średniej wielkości miskę i wlej do niej 1/4 szklanki płynu do naczyń, 1/4 wody utlenionej, a na koniec dodaj 1/2 szklanki sody oczyszczonej. Dokładnie wymieszaj składniki i taki odplamiacz nanieś na miejsce, w którym znajduje się plama. Delikatnie pocieraj tkaninę przez kilka sekund starą szczoteczką do zębów tak, by jej nie uszkodzić, a później środek pozostaw jeszcze na 30 minut.

Może cię zainteresować: Tylko tak pierz buty w pralce. Na pewno się nie zniszczą i będą jak nowe ze sklepu

A jak usunąć plamy z kawy i herbaty? Wypróbuj ten domowy sposób z 1937 roku

Trudne do usunięcia są także plamy z kawy i herbaty, ale i na nie jest metoda. Wypróbuj ten domowy sposób z 1937 roku, a szybko wybawisz je zarówno z odzieży, jak i obrusów czy dywanów. Ten patent pochodzi z szalenie popularnej wówczas książki ''200 praktycznych wskazówek i porad gospodarczych'' i mimo upływu lat, wciąż rewelacyjnie działa. Zwłaszcza na jedwab i wełnę, ale również bardziej pospolite materiały. 

Wystarczy, że polejesz tkaninę gliceryną w miejscu, w którym znajduje się plama, a później dokładnie spłuczesz ten obszar letnią wodą i poczekasz do wyschnięcia. Świeże plamy z herbaty możesz również spróbować wybawić, oblewając plamę wrzątkiem z czajnika.

Czytaj również: Jak czyścisz ściereczki i gąbki do sprzątania? Wymocz je w tym, a posłużą ci przez lata                

Zobacz też:

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

Jak pozbyć się raz na zawsze muszek owocówek? Do tego produktu lgną jak oszalałe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby | triki