Reklama
Reklama

Moja kanapa nigdy nie była czystsza. Wystarczy ręcznik i pokrywka, aby brud schodził sam

Ten domowy sposób na czyszczenie kanapy robi prawdziwą furorę w internecie. Pozwala tanim kosztem odświeżyć brudne meble w salonie. Wypróbuj go, a w mig pozbędziesz się kurzu, roztoczy i usuniesz wszystkie uciążliwe plamy. Po umyciu za pomocą ręcznika i pokrywki twoja stara sofa znów będzie wyglądała jak nowa.

Czyszczenie kanapy jest równie ważne, jak mycie podłogi czy wycieranie zakurzonych szafek. Co prawda, nie trzeba robić tego co tydzień, bo 3-4 razy w ciągu roku w zupełności wystarczy, ale większość osób zupełnie o tym zapomina. Nieodświeżana przez wiele miesięcy, (a nierzadko lat) sofa staje się siedliskiem pyłków, sierści i drobnoustrojów. 

Często pojawiają się na niej również trudne do zmycia, nieestetyczne plamy. Nawet największego brudu możesz się jednak pozbyć, odświeżając kanapę za pomocą ręcznika i pokrywki od garnka. To najlepszy domowy sposób, aby przywrócić ją do idealnego stanu. 

Wyczyść kanapę tym domowym sposobem. Stary mebel będzie wyglądać jak nowy

Zanim zdecydujesz się wymienić zaniedbaną tapicerkę w kanapie, krzesłach czy fotelach, spróbuj wyczyścić brudny mebel tym domowym sposobem. Być może efekt uda jej się przywrócić dawny wygląd bez wydawania fortuny u specjalisty. Nie musisz również inwestować w profesjonalne odkurzacze piorące, bo swoją zaniedbaną sofę możesz odświeżyć samodzielnie za pomocą ręcznika i pokrywki od garnka

Wcześniej jednak dokładnie odkurz kanapę. Następnie wyjmij z szafki kuchennej pokrywkę od garnka średniej wielkości, miskę, ścierkę z mikrofibry i kapsułkę do zmywarki. Kapsułkę wrzuć do miski i zalej wrzącą wodą. Poczekaj, aż tabletka się rozpuści, a woda będzie letnia, aby móc namoczyć w niej ściereczkę. Po wszystkim wykręć materiał, rozłóż na kanapie, a na wierzchu połóż pokrywkę i zawiąż rogi tak, by materiał trzymał element garnka. 

Może cię zainteresować: Moja mama od lat czyści płytki w łazience tym domowym sposobem. Po 2 minutach lśnią jak nowe

Jak wyczyścić kanapę za pomocą pokrywki i ręcznika? To nic trudnego

Zanim przystąpisz do czyszczenia kanapy, upewnij się, że ściereczka z mikrofibry dobrze trzyma się na pokrywce. Jeśli tak, zacznij powoli przesuwać ją po tapicerce, kawałek po kawałku tak, by zebrała, jak najwięcej brudu. Po kilku posunięciach ponownie namocz materiał w roztworze, załóż go na pokrywkę i przejedź po obiciu. 

Gdy sofa będzie wydawać ci się czysta, pozostaw ją do wyschnięcia. Ta metoda jest genialna, ponieważ środki czyszczące działają lepiej w pokrywce, która świetnie utrzymuje ciepło. Jej kształt pozwala natomiast sprawniej rozprowadzić roztwór po całej powierzchni mebla.

Czytaj również: Czyszczenie sufitu nie musi być trudne. Sprawdź, jak zrobić to bez wysiłku i drogich środków                

Zobacz też:

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

Wrzucaj do pralki raz w miesiącu. Zapomnisz o wielu problemach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie | sprzątanie