Reklama
Reklama

Moja mama od lat czyści płytki w łazience tym domowym sposobem. Po 2 minutach lśnią jak nowe

Jeżeli mimo usilnych starań, nie możesz doczyścić brudnych płytek w łazience, powinnaś spróbować umyć je tą domową miksturą. Bez drogich, naszpikowanych chemią detergentów, w kilka minut wyplenisz z nich wszelkie nieczystości i po 2 minutach będą lśniły jak nowe. Teraz wreszcie zapomnisz o osadzie z kamienia i uciążliwych smugach.

Aby dokładnie umyć łazienkę, nie wystarczy jedynie wypucować lustra, brodzika, toalety czy umywalki. Od czasu do czasu powinnaś również zadbać o umycie płytek na ścianach. W tym miejscu masowo osadzają się brud, osad, a nawet smugi po kamieniu z twardej wody. Dlatego jeśli nie chcesz doprowadzić do powstania pleśni, musisz o nie regularnie dbać. 

Nie musisz jednak używać drogiej i szkodliwej chemii, aby kafelki w łazience lśniły jak nowe. Do ich umycia możesz wykorzystać tanii domowy sposób. Tę miksturę zrobisz samodzielnie w 1 minutę z 2 składników, a działa jak najlepszy środek do sprzątania.

Może cię zainteresować: Zmiel w młynku do kawy i włóż do słoika. Lepszego środka do czyszczenia nie znajdziesz

Umyj tym płytki w łazience, a po 2 minutach będą lśniły jak nowe

Czym myć płytki w łazience? Nie używaj chemii, tylko sięgnij po tani produkt z kuchennej szafki, którym jest... ocet. Moja mama często używa go do sprzątania, ponieważ gdyż posiada on silne właściwości dezynfekujące i czyszczące, więc gdy go zastosujesz, brudne kafelki na ścianach nie będą już problemem. 

Kwaśny odczyn produktu błyskawicznie wypleni brud, pozbędzie się kamienia i szpecących pomieszczenie smug. Dzięki wykorzystaniu octu do czyszczenia płytki przez długi czas będą również pięknie się błyszczały. Lepiej nie używaj go jednak do odświeżania zdobionej i ręcznie malowanej glazury, aby jej nie uszkodzić.

Czytaj również: W kilka minut odetkasz zapchany zlew. Nie potrzebujesz drogich detergentów, wystarczy jedna kostka    

Nie tylko ocet. Do czyszczenia płytek w łazience wykorzystaj również glicerynę

Jak z pomocą octu wyczyścić płytki łazienkowe? Zrób szybką miksturę, mieszając 1/3 szklanki tego produktu oraz 2/3 szklanki wody. Po wymieszaniu obu składników płyn przelej do butelki z atomizerem, aby błyskawicznie rozprowadzić środek po kafelkach. Spryskaj je i zetrzyj zacieki miękką szmatką. 

Jeśli skończył ci się ocet, a chciałabyś umyć płytki w łazience, do tego celu możesz wykorzystać również mieszankę wody i gliceryny. Kafelki będą błyszczeć, a unoszący się w pomieszczeniu zapach nie będzie, aż tak drażniący, jak po occie.

Zobacz też:

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie | czyszczenie | łazienka