Reklama
Reklama

Muchy nie będą wlatywać do domu. Wystarczy, że spryskasz tym ramy okien

Zbliżająca się wiosna to czas, gdy zaczynamy częściej otwierać okna. Jednak równocześnie to także okres, gdy pojawiają się pierwsze owady, szukające schronienia w naszych domach. Do częstych gości należą muchy oraz komary. Na szczęście istnieje prosty domowy sposób, który pomoże nam zniechęcić je do odwiedzania naszego mieszkania. Sprawdź, czym spryskać ramy okien.

Muchy i komary to owady, które często pojawiają się w domu, wlatując właśnie przez uchylone okna. Zapobiegając ich obecności, warto właśnie skupić się na ramach okiennych, które spryskane domowym preparatem, skutecznie zniechęcą owady do wlatywania do mieszkania. Podpowiadamy, jak łatwo i szybko przygotować taką mieszankę.

Dlaczego muchy i komary chętnie wlatują do naszych domów?

Wraz z początkiem wiosny i pojawieniem się wyższych temperatur, budzą się do życia owady, za którymi niespecjalnie przepadamy. Często nieproszonymi gośćmi okazują się muchy, które chętnie wlatują do naszych mieszkań.

Jednym z powodów, dla których wybierają pomieszczenia, jest to, że panuje tu przyjemna, wyższa niż na zewnątrz temperatura. Oprócz tego muchy przyciąga do naszych domostw zapach jedzenia oraz słodkich substancji, w tym także przejrzałych owoców. Mucha może w sprzyjających warunkach żyć nawet do 2 miesięcy. Co więcej, wraz z nimi często w naszych mieszkaniach pojawiają się komary.

Warto więc wiedzieć, jak zapobiegać obecności owadów i co zrobić, by nie wlatywały przez okno. W tym celu możemy np. postawić na parapecie rośliny, które są naturalnymi odstraszaczami lub zastosować prosty, domowy sposób, dzięki któremu szybko pozbędziemy się problemu.

Czytaj również: Zjedz przed wycieczką do lasu. Zmniejszysz szansę na ugryzienie przez kleszcza

Jak odstraszyć muchy? Ten domowy preparat zdziała cuda

Chcąc w prosty domowy sposób odstraszyć muchy i komary, musimy jedynie sięgnąć po dwa produkty, które prawdopodobnie mamy już w swoim domu. Okazuje się bowiem, że owady nie przepadają za aromatem cynamonu oraz wanilii.

Wobec tego do szklanki wody wsypujemy łyżkę mielonego cynamonu. Dodajemy do tego łyżeczkę olejku waniliowego i całość dokładnie mieszamy. Preparat przelewamy do buteleczki z atomizerem, wcześniej przecedzając go przez gazę.

Jak stosować preparat? Wystarczy chwila, aby pozbyć się much

Muchy i komary będą unikać naszego domu, jeśli regularnie będziemy używali przygotowanego według powyższego przepisu preparatu. Wystarczy rozpylić go na ramach okiennych po zewnętrznej stronie.

Z racji tego, że owady nie tolerują tej kompozycji zapachowej, nie będą wchodziły do naszego domu przez uchylone okna. Pamiętajmy jednak, że jednorazowe użycie mieszanki nie wystarczy i należy tę czynność systematycznie powtarzać, zwłaszcza gdy padał deszcz, który mógł zmyć aromat.


Zobacz też:

Nie musisz prać dywanu. Tym tanim sposobem wyczyścisz go na sucho

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby