Reklama
Reklama

Po myciu na oknach pojawiają się smugi? Wypoleruj je tym, a teściowa pozazdrości ci lśniących szyb

Polacy nie chcą spędzać świąt wielkanocnych w domach z brudnymi oknami. Wiosenne mycie szyb stało się niejako polską tradycją, lecz nie zawsze potrafimy zrobić to dobrze. Czasami, pomimo usilnych starań, na wypolerowanych powierzchniach i tak pojawiają się smugi, a to psuje cały efekt. Istnieje jednak trik, dzięki któremu wyczyścimy nasze okna na idealny błysk w zaledwie 5 minut. Musimy tylko sięgnąć po produkt, który na co dzień przydaje się... do parzenia kawy.

Zbliża się wiosna, a niedługo po jej nadejściu czeka nas Wielkanoc. Mamy więc przed sobą intensywny czas, w którym większość z nas będzie starała się gruntownie posprzątać swój dom. Przedświąteczne porządki w polskich domach obejmują nie tylko zamiatanie podłóg, wycieranie kuchennych szafek czy usuwanie kamienia z baterii w łazience, ale również dokładne mycie okien

To ostatnie bywa jednak uciążliwe i czasochłonne ze względu na to, że na powierzchni szyb po wyczyszczeniu prawie zawsze pojawiają się nieestetyczne smugi. Niełatwo się ich pozbyć, ale istnieje jeden prosty trik, aby wypolerować okna na błysk w niecałe 5 minut. Wystarczy wykorzystać produkt, który na co dzień używamy do przygotowywania pysznej kawy.

Płyn do mycia okien możesz zrobić sama z 3 składników. Jest tani i skuteczny

Zamiast wydawać pieniądze na drogie płyny do mycia okien w sklepie, przygotuj własny środek czyszczący na bazie octu jabłkowego. Ten również możesz zrobić sama w domu, zalewając skórki owoców wodą z cukrem. Po 3 tygodniach powinien być gotowy i wtedy po prostu wymieszaj go z płynem do zmywania naczyń w proporcjach 1:1. 

Na końcu rozcieńcz z odrobiną wody i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Gotowym środkiem czyszczącym umyj okna na Wielkanoc i zawsze wtedy, kiedy będziesz chciała odświeżyć szyby.

Czytaj również: Nie musisz wyrzucać przypalonej patelni. Włóż ją do reklamówki i zalej, a znów będzie lśnić

Po myciu na oknach pojawiają się smugi? Wypoleruj je tym, a będą idealnie czyste

Znaczenie ma jednak nie tylko wykorzystywany płyn do mycia okien, ale również to, czym je wycieramy. Znajomy barista ma genialny trik, dzięki któremu na szybach w jego domu od dawna nie pojawiają się smugi. 

Zamiast bawełnianych chust i ściereczek z mikrofibry, wyciera umyte okna filtrami do kawy sypanej, które na co dzień służą mu w przyrządzeniu dripów i przelewów. Ich kolor nie ma znaczenia - mogą być zarówno białe, jak i brązowe. Ważne jedynie, by nie były używane. 

Zobacz też:

Uporczywe plamy na ubraniach? Przekrój to warzywo i potrzyj materiał

Nie musisz prać dywanu. Tym tanim sposobem wyczyścisz go na sucho

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie | sprzątanie