Reklama
Reklama

Nie musisz wyrzucać przypalonej patelni. Włóż ją do reklamówki i zalej, a znów będzie lśnić

Przypalona patelnia to problem, z którym niemal każdy miał do czynienia. Mimo prawidłowego użytkowania, na naczyniu może pojawić się przypalony tłuszcz i resztki pokarmu. Zazwyczaj usunięcie tego z wewnętrznej części patelni jest do wykonania, ale zewnętrzna część jest o wiele większym wyzwaniem. Czy można na to jakoś zaradzić? Okazuje się, że tak. Wystarczy reklamówka i kilka składników, które wymieszane mogą zdziałać naprawdę wiele. Podpowiadamy domowy sposób na przypaloną patelnię.  

Doczyszczanie przypalonych garnków to zmora niejednej pani domu. Niektóre są na tyle uciążliwe, że na myśl przychodzi wyrzucenie ich i kupno nowych. Nie trzeba jednak posuwać się do tak radykalnych kroków. Warto wypróbować domowy sposób z reklamówką, który może sobie poradzić nawet z tymi najtrudniejszymi do usunięcia przypaleniami. 

Jak przywrócić dawny blask patelni?  

Czysta i nieprzypalona patelnia to kwestia nie tylko estetyki, ale również bezpieczeństwa oraz zdrowia. Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby regularnie czyścić wszelkie naczynia w kuchni. Odwlekanie tego w czasie skutkuje jedynie większymi trudnościami z doczyszczeniem niesfornych zabrudzeń. Najlepiej robić to od razu po przygotowaniu posiłku.  

Mogą się zdarzyć jednak tak mocne zabrudzenia, że nawet szybkie zareagowanie może nie być wystarczające. Zazwyczaj zdecydujemy się wtedy na różne środki chemiczne ze sklepu. Mają zdziałać cuda, ale nie zawsze tak jest. Warto wtedy sięgnąć po domowe sposoby pomocne w usuwaniu przypaleń. Skuteczny może okazać się kwasek cytrynowy, ocet czy użycie kulki z folii aluminiowej.  

Co jednak w przypadku, gdy nawet te sposoby nie są wystarczające? Z pomocą nadciąga domowy specyfik stworzony z kilku składników, który może zaradzić nawet na mocne, zaschnięte przypalenia. Aby zwiększyć jego skuteczność, potrzebna będzie również reklamówka.  

Zobacz również: Zmieszaj z solą i pastą do zębów. Więcej nie kupisz drogiego mleczka do czyszczenia łazienki

Reklamówka i połączenie tych składników to sposób na przypaloną patelnię  

Z trudnymi do usunięcia przypaleniami może sobie poradzić mieszanka kilku produktów. Część z nich na co dzień wykorzystywana jest w kuchni i sprawdza się do usuwania zabrudzeń. Aby przygotować ten domowy specyfik będą potrzebne: dwie łyżki sody oczyszczonej, dwie łyżki płynu do mycia naczyń, łyżka soli, szklanka Coli, a także dwie łyżki nabłyszczacza do zmywarki.  

Wszystkie produkty należy delikatnie wymieszać, najlepiej w wysokim naczyniu. Aby domowy specyfik dokładnie rozprowadzić po przypalonej patelni, warto przelać go do buteleczki z atomizerem. Teraz wystarczy wziąć reklamówkę jednorazową i wsadzić do niej przypalone naczynie, na którym dokładnie trzeba rozprowadzić przygotowaną mieszankę.  

Pozostaje zawiązać reklamówkę i w takim stanie patelnię zostawić przynajmniej na godzinę. Po tym czasie można przejść do jej wyczyszczenia. Najlepiej sprawdzi się do tego druciak. Po intensywnym wyczyszczeniu wystarczy przepłukać patelnie pod letnią wodą, aby zmyć specyfik oraz resztkę zabrudzeń. Podczas czyszczenia należy zachować odpowiednią ostrożność, ponieważ niektóre powłoki mogą nie być odporne na tarcia oraz zarysowania.  

Zobacz też:

Nie musisz prać dywanu. Tym tanim sposobem wyczyścisz go na sucho

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby | czyszczenie