Reklama
Reklama

Wyciągnij z lodówki i natrzyj przypalone garnki. Po 5 minutach będą wyglądały jak nowe

Jeśli twoje garnki są naprawdę brudne, ciężko będzie doczyścić je zwykłym detergentem. Zamiast na siłę szorować naczynia drucikiem, wypróbuj prosty domowy sposób. Wyciągnij z lodówki ten produkt za 5 złotych i natrzyj nim przypaloną patelnię, a po 5 minutach brud sam zacznie z niej schodzić płatami. Twoje garnki znów będą wyglądały jak nowe!

Kuchenne porządki warto sobie ułatwiać. Kilka tygodni temu pisaliśmy już o tym, że przypalone garnki możesz wyczyścić domowymi sposobami, m.in. sięgając po folię aluminiową. Nie wspomnieliśmy jednak wówczas o innym przydatnym produkcie, który pomaga usunąć uciążliwe zabrudzenia z miedzianych powierzchni.

Jest o wiele tańszy, niż profesjonalne środki ze sklepów i nie wymaga szorowania długimi godzinami. W sklepie spożywczym kosztuje tylko 5 zł, a po jego zastosowaniu patelnie i garnki będą lśnić jak nowe.

Wyczyść ketchupem przypalone garnki, a po 5 minutach będą jak nowe

Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, że jeden z najskuteczniejszych środków czyszczących przypalone naczynia masz w swojej lodówce. Jest tani i w prosty sposób pomoże pozbyć ci się uciążliwych zabrudzeń z garnków i patelni. A to wszystko bez wielogodzinnego mechanicznego szorowania drucikiem, przez które marnujesz energię i możesz doprowadzić do zarysowania powierzchni. 

Aby pozbyć się uciążliwych zabrudzeń, wykorzystaj ketchup... To nie żart, po prostu wymieszaj produkt z wodą, rozsmaruj na ściankach w przypalonym garnku i  poczekaj 30 minut. Możesz również przez chwilę podgrzewać go na małym ogniu na kuchence. Później odstaw naczynie na kilka minut i wyczyść naczynie. Przypalenia powinny odchodzić bez oporu, całymi płatami. Usuń je, a później umyj garnek płynem do mycia naczyń i gąbką.

Może cię zainteresować: Tak szybko wyczyścisz toaletę. Zamiast drogich detergentów wystarczą 2 tanie produkty

Nie tylko przypalone garnki. To również wyczyścisz ketchupem

Ketchup jest skutecznym środkiem czyszczącym m.in. dlatego, że w jego składzie znajdują się: kwasek cytrynowy oraz ocet. W kuchni możesz wykorzystywać go nie tylko do usuwania spalenizny z patelni i garnków, ale również do czyszczenia srebrnej biżuterii czy baterii w zlewie.

Zobacz też:

W takiej temperaturze powinnaś prać franki. Będą niepogniecione i białe jak śnieg

Chodzisz na bieżni? Takie tempo musisz utrzymywać, by schudnąć

Pieczesz ciasto, ale skończyły ci się jajka? Nie martw się, zastąpisz je tym produktem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki