Reklama
Reklama

Wyciągnij z lodówki i natrzyj przypalone garnki. Po 5 minutach będą wyglądały jak nowe

Jeśli twoje garnki są naprawdę brudne, ciężko będzie doczyścić je zwykłym detergentem. Zamiast na siłę szorować naczynia drucikiem, wypróbuj prosty domowy sposób. Wyciągnij z lodówki ten produkt za 5 złotych i natrzyj nim przypaloną patelnię, a po 5 minutach brud sam zacznie z niej schodzić płatami. Twoje garnki znów będą wyglądały jak nowe!

Kuchenne porządki warto sobie ułatwiać. Kilka tygodni temu pisaliśmy już o tym, że przypalone garnki możesz wyczyścić domowymi sposobami, m.in. sięgając po folię aluminiową. Nie wspomnieliśmy jednak wówczas o innym przydatnym produkcie, który pomaga usunąć uciążliwe zabrudzenia z miedzianych powierzchni.

Jest o wiele tańszy, niż profesjonalne środki ze sklepów i nie wymaga szorowania długimi godzinami. W sklepie spożywczym kosztuje tylko 5 zł, a po jego zastosowaniu patelnie i garnki będą lśnić jak nowe.

Wyczyść ketchupem przypalone garnki, a po 5 minutach będą jak nowe

Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, że jeden z najskuteczniejszych środków czyszczących przypalone naczynia masz w swojej lodówce. Jest tani i w prosty sposób pomoże pozbyć ci się uciążliwych zabrudzeń z garnków i patelni. A to wszystko bez wielogodzinnego mechanicznego szorowania drucikiem, przez które marnujesz energię i możesz doprowadzić do zarysowania powierzchni. 

Aby pozbyć się uciążliwych zabrudzeń, wykorzystaj ketchup... To nie żart, po prostu wymieszaj produkt z wodą, rozsmaruj na ściankach w przypalonym garnku i  poczekaj 30 minut. Możesz również przez chwilę podgrzewać go na małym ogniu na kuchence. Później odstaw naczynie na kilka minut i wyczyść naczynie. Przypalenia powinny odchodzić bez oporu, całymi płatami. Usuń je, a później umyj garnek płynem do mycia naczyń i gąbką.

Może cię zainteresować: Tak szybko wyczyścisz toaletę. Zamiast drogich detergentów wystarczą 2 tanie produkty

Nie tylko przypalone garnki. To również wyczyścisz ketchupem

Ketchup jest skutecznym środkiem czyszczącym m.in. dlatego, że w jego składzie znajdują się: kwasek cytrynowy oraz ocet. W kuchni możesz wykorzystywać go nie tylko do usuwania spalenizny z patelni i garnków, ale również do czyszczenia srebrnej biżuterii czy baterii w zlewie.

Zobacz też:

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

Chcesz zwrócić zakupiony produkt, a zgubiłeś paragon? Tak wybrniesz z kłopotów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki