Reklama
Reklama

Tak szybko wyczyścisz toaletę. Zamiast drogich detergentów wystarczą dwa tanie produkty

Czyszczenie toalety jest zdecydowanie najgorszą częścią sprzątania łazienki. Domycie jej jest niesamowicie ważne, gdyż to na niej gromadzi się najwięcej bakterii. Zrobienie tego może być prawdziwym wyzwaniem, dlatego często sięgamy po silne, drogie detergenty. Lepiej je odstaw i zrób mieszankę tych tanich składników.

Pozbycie się większości bakterii podczas sprzątania toalety jest bardzo istotne. Na niej i wokół niej gromadzi się pełno szkodliwych drobnoustrojów, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Najpewniej czujemy się więc, traktując je mocnymi, bakteriobójczymi chemikaliami.

Okazuje się, że nie jest to konieczne. Domowe, ekologiczne preparaty do czyszczenia ubikacji mogą równie dobrze zabić szkodliwe bakterie. Do tego są o wiele tańsze i mniej dla nas drażniące.

Jak często czyścić toaletę?

Toaleta jest miejscem, którego używa się codziennie po kilka razy. Z tego powodu już w ciągu jednego dnia potrafią się na niej zebrać pokaźne ilości bakterii i drobnoustrojów. Te, mając kontakt z naszą skórą, krwią czy błonami śluzowymi, mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Z tego powodu toaleta wymaga częstego i regularnego czyszczenia. Według ekspertów powinno się to robić co najmniej raz w tygodniu. Taka częstotliwość zapobiegnie nagromadzaniu się wirusów. Dodatkowo zmniejszy się ilość odkładającego się kamienia.

Czytaj także: Wyjmij z portfela i włóż do piekarnika. Szybko usuniesz nawet zaschnięty brud

Domowy preparat do czyszczenia toalet

Ubikację w szybki i prosty sposób wyczyścimy nie tylko sklepowymi detergentami. Łącząc zaledwie trzy tanie składniki, możemy stworzyć domowy środek, którym odpowiednio zadbamy o jej czystość, higienę i estetyczny wygląd.

Do zrobienia domowego preparatu do czyszczenia toalet będziesz potrzebować czterech łyżek pasty do zębów, dwóch łyżek płynu do płukania ust i jednej łyżki żelu do mycia toalet. Wszystkie składniki dokładnie łączymy ze sobą, aż utworzą jednolitą konsystencję.

Następnie środek nakładamy na brudny obszar. Dla spotęgowania efektu na ubikację można nałożyć folię spożywczą. Tak przygotowane miejsce pozostawiamy na co najmniej kilka godzin. Zabieg warto więc wykonać na wieczór, przed samym snem.

Po odczekanym czasie spłukujemy wodę. Pozostałości domywamy za pomocą szczotki toaletowej. Tym prostym sposobem pozbędziemy się nie tylko uciążliwych zarazków, ale też kamienia. Osad zniknie, a ubikacja będzie wyglądać jak nowa.

Zobacz też:

Truskawki będą świeże nawet przez tydzień. Tak zapobiegniesz szybkiemu psuciu się owoców

Który płyn do mycia naczyń jest najskuteczniejszy? Eksperci ocenili

Te zioła skutecznie odstraszają kleszcze. Posadź je w ogrodzie lub na werandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | sprzątanie