Reklama
Reklama

Wrzuć 2 ząbki czosnku do toalety, a uciążliwy problem zniknie

Zastosowanie czosnku w kuchni i w medycynie ludowej jest powszechnie znane. Jednak z jego przydatności podczas wykonywania domowych obowiązków zdają sobie sprawę nieliczni. Na pewno nie wiedziałeś, że regularne wrzucenie dwóch ząbków czosnku do toalety może szybko pomóc uporać ci się z irytującym problemem. Sprawdź, w jaki konkretny sposób może on okazać się przydatny podczas sprzątania łazienki!

Podczas sprzątania szczególną uwagę musisz zwrócić na łazienkę. Pod żadnym pozorem nie możesz pominąć tego pomieszczenia, gdyż jest to jedno z największych siedlisk zarazków i bakterii w całym twoim domu. Dotyczy to zwłaszcza toalety. Wielu Polaków narzeka na to, że bardzo trudno jest ją dokładnie umyć bez wykorzystania drogich środków chemicznych. 

Nie do końca jest to prawda, bo domowe sposoby na czyszczenie toalety również mogą okazać się bardzo skuteczne. A w przeciwieństwie do sklepowych preparatów, nie szkodzą tak naszemu zdrowiu. Jeżeli chcesz, aby twoja toaleta była odkażona, po prostu wrzuć do muszli klozetowej 2 ząbki czosnku na noc. O poranku zobaczysz dużą różnicę!

Dlaczego warto wrzucać czosnek do toalety? Jest skuteczny i tani

Muszla klozetowa to siedlisko bakterii i zarazków, dlatego powinieneś dezynfekować ją regularnie. Niekoniecznie musisz jednak sięgać po chemię ze sklepu o silnym działaniu. Alternatywą są domowe sposoby na czyszczenie toalety, które powinny okazać się skuteczne, o ile problem nie jest poważny. 

Powinieneś wiedzieć, że z czyszczeniem toalety znakomicie poradzi sobie czosnek, który jest bezpieczny dla twojego zdrowia i tani. Zawiera on allicynę, (substancję o działaniu działanie przeciwzapalnym), dzięki czemu zapobiega rozwojowi mikroorganizmów zakaźnych, chroni przed bakteriami i hamuje rozwój grzybów. Dzięki silnym właściwościom antyseptycznym czosnek jest idealny do odkażania toalety

Może cię zainteresować: Wsyp 3 łyżki do prania, a szare skarpetki przestaną być problemem

Umieść 2 ząbki czosnku w toalecie na noc, a na pewno nie pożałujesz

Aby oczyścić przepełnioną zarazkami toaletę, 2 ząbki czosnku obierz i wrzuć do muszli klozetowej. Najlepiej zrób to wieczorem, zanim pójdziesz spać tak, by trik miał czas zadziałać, gdy z łazienki nie będzie nikt korzystał. O poranku po prostu spłucz toaletę, dzięki temu będzie zdezynfekowana. Powtarzaj czynność dwa razy w tygodniu, aby zabić bakterie i nie dopuścić do powstawania w toalecie pleśni. 

Czytaj również: Nie wyrzucaj skorupek jajek. Przydadzą ci się podczas prania

Herbata czosnkowa na żółte plamy w toalecie. Wlej do muszli, a będzie jak nowa

To jednak niejedyny trik z czosnkiem w toalecie, który warto stosować regularnie. Jeżeli problemem są nieestetyczne żółte zacieki w muszli klozetowej, przygotuj domową herbatę odkażającą na bazie herbaty i czosnku. Po prostu zagotuj 2 i pół szklanki wody z 3 obranymi ząbkami czosnku. 

Wrzuć 1 torebkę herbaty i poczekaj, aż się zaparzy. Gdy napar ostygnie, wlej go do muszli klozetowej na noc. O poranku spłucz toaletę, a na pewno zobaczysz różnicę. Plamy od razu powinny być mniej widoczne, ale jeśli zabrudzenia były duże i toaleta wciąż wygląda nieestetycznie, po prostu powtórz zabieg kolejnego dnia. 

Zobacz też:

Nietypowy sposób na odstraszanie os. Mówią, że wystarczy papierowa torba

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie