Reklama
Reklama

Wsyp 3 łyżki do prania, a szare skarpetki przestaną być problemem. To naturalny wybielacz za grosze

Pranie białych skarpetek nie jest przyjemne. Bielizna w tym kolorze szybko się brudzi, a po wyjęciu z pralki staje się poszarzała. Na szczęście istnieje prosty domowy trik, dzięki któremu twoje białe skarpety szybko odzyskają śnieżnobiały odcień. Po prostu wsyp do bębna pralki 3 łyżki tego popularnego proszku, a już nigdy nie będziesz wstydził się zdjąć butów w towarzystwie.

Białe skarpetki są uniwersalnym dodatkiem. Pasują zarówno do sportowych, jak i eleganckich stylizacji, ale tylko wtedy, gdy są czyste i zadbane. Niestety ten element garderoby ma jedną ogromną wadę - szybko się brudzi, a po praniu w tradycyjny sposób zazwyczaj staje się poszarzały, przez co, gdy go założysz, przestajesz wyglądać schludnie. 

Nie oznacza to jednak, że masz zacząć kupować nową bieliznę w jasnym kolorze codziennie. Byłoby to niedorzeczne, podobnie zresztą jak zrezygnowanie z noszenia jasnych skarpet na rzecz innych kolorów z powodu problemów z ich dopraniem. Zamiast tego po prostu naucz się wybielać skarpetki domowym sposobem. Wsyp 3 łyżeczki tego proszku do bębna, a szybko przywrócisz im idealny kolor!

O tym zawsze pamiętaj, piorąc białe skarpetki. Inaczej będą poszarzałe

Aby pranie skarpetek miało jakikolwiek sens, musisz uświadomić sobie kilka rzeczy. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby pod żadnym pozorem w pralce nie umieszczać razem bielizny białej i kolorowej. To prosta droga do tego, by jasne skarpety poszarzały, zrobiły się żółtawe lub lekko różowe. 

Białe skarpety zawsze pierz solo, a już na pewno nigdy nie wrzucaj wraz z nimi do bębna jasnych tkanin wymagających prania w niskiej i wysokiej temperaturze. Poza tym pamiętaj również, że przed wrzuceniem do bębna wraz z resztą jasnej odzieży brudne skarpetki powinieneś namoczyć. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko zniszczenia innych ubrań i zwiększasz szansę na to, że same skarpety lepiej się dopiorą. 

Może cię zainteresować: Wiesz do czego służy trzecia przegroda w pralce? Trzy czwarte ludzi używa jej źle

Jak wybielić skarpetki domowym sposobem? Wsyp 3 łyżki tego proszku do bębna

Jak wybielić brudne skarpetki podczas prania? Najlepiej sięgnij po sodę oczyszczoną, która działa jak ekologiczny wybielacz do jasnych materiałów. Wsyp 3 łyżeczki tego proszku do bębna pralki, a do szuflady dodaj standardową ilość proszku do prania, którego używasz na co dzień i nastaw na tryb prania w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Ten domowy trik sprawi, że twoje poszarzałe skarpety znów skarpetki będą śnieżnobiałe.

Jeśli akurat nie masz w domu sody oczyszczonej, przed praniem skarpet w pralce, przez 20-30 minut mocz bieliznę w wodzie z dodatkiem szklanki octu albo soku z cytryny. A jeżeli twoje skarpetki są wykonane z delikatnego materiału, upierz je w letniej wodzie z szarym mydłem i proszkiem do pieczenia. 

Czytaj również: Już nie płacę za proszek do prania. Robię go sama z kilku składników

Zobacz też:

Rolety chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Tak je odświeżysz i wyczyścisz

Nakarm tym napojem muszlę w toalecie. Będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie