Reklama
Reklama

Wiesz, do czego służy trzecia przegroda w pralce? Trzy czwarte ludzi używa jej źle

Ubrania pierzemy minimum raz w tygodniu, a jednak trzy czwarte z nas nie ma zielonego pojęcia, jak prawidłowo korzystać z pralki. Do problemów z używaniem popularnego urządzenia przyznają się nawet popularni celebryci. W związku z tym dziś odpowiadamy na jedno z najczęściej zadawanych pytań. Do czego służą trzy szufladki w pralce?

W Twitterze znów zawrzało. Tym razem o tym, jak syn muzyka Martina Kemp - Roman Kemp, który jest DJ-em w radiu Capital FM, ujawnił swoją "tajemnicę". Popularny celebryta wyznał, że pomimo swoich 29 lat, wciąż nie wie, do czego służą trzy szufladki w pralce. A tysiące polubień i liczne komentarze pod jego postem świadczą o tym, że nie tylko on ma taki problem. 

Pranie robimy minimum raz w tygodniu, jednak większość z nas działa przy tym po omacku, bo zastosowanie poszczególnych przegródek w pralce wciąż stanowi dla nas tajemnicę. Trzy czwarte osób używa ich źle!

Mało kto wie, jak prawidłowo prać ubrania

Post Romana Kempa odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Udostępniono go na pewnej facebookowej grupie dla mam, której członkinie niemal od razu zaczęły przyznawać się do tego, że one również od wielu lat używają trzech szuflad w pralkach nieświadomie. 

Okazało się, że niektóre panie do wszystkich na raz wsypują tradycyjny proszek, inne na tak zwane "wyczucie" wlewają do nich również detergenty i środki do zmiękczania, a jeszcze inne całkowicie zrezygnowały z ich użytkowania. Ponieważ nie miały pojęcia, do czego służą przegrody w pralce, postanowiły, zamiast nich korzystać z kapsułek do prania. 

Sprawdź: Domowy wybielacz za grosze. Koszule będą białe jak nigdy

Do czego służą trzy szuflady w pralce?

Na szczęście internetowe dylematy popularnego DJ-a i internautów przyciągnęły uwagę znawców, m.in. ekspertka od sprzątania, Laury de Barra - autorki książki "Gaff Goddess: Simple Tips and Tricks to Help You Run Your Home", która postanowiła dać ludziom wskazówki, jak prawidłowo korzystać z trzech szuflad w pralce

I tak okazało się, że:

  • komora oznaczona rzymskim symbolem I  - służy do prania wstępnego. Podobno nie posiadają jej wszystkie urządzenia, ale jest przydatna, gdy nasze ubrania są bardzo zabrudzone i musimy przeprowadzić "robocze" pranie. Wtedy najczęściej dodajemy tu odrobinę detergentu.
  • komora środkowa (oznaczona kwiatkiem lub gwiazdką) - przeznaczona jest na środek zmiękczający tkaniny. Zanim jednak wlejemy tam płyn, sprawdźmy, w którym miejscu znajduje się linia "max" tak, by nie przelać komory. Oczywiście trzeba pamiętać, że układ szuflad może różnić się w zależności od modelu i producenta pralki. 

Dlaczego trzeba wiedzieć, jak prać uprania?

Laura de Barra uważa, że prawidłowe korzystanie z trzech szufladek w pralce znacznie ułatwi nam życie. Ostrzega, że jeżeli wciąż będziemy prać po omacku nasze ubrania "nie będą pachnące, czyste i tak miękkie, jakbyśmy sobie tego życzyli". Możliwe, że niektóre zabrudzenia po prostu się nie usuną. Niewykluczone, że możemy również łatwiej złapać wysypkę. 

Czytaj również: Przechowujesz perfumy w ten sposób? Nic dziwnego, że szybko przestają pachnieć

Zobacz też:

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

Ten domowy sposób to prawdziwe wytchnienie dla haluksów. Stosuj go regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki