Reklama
Reklama

​Kupujesz rower elektryczny? Zwróć uwagę na ten szczegół, inaczej będziesz mieć same problemy

Rowery elektryczne możemy coraz częściej spotkać na polskich ulicach. Nic w tym dziwnego, gdyż ten środek transportu jest szybki, nie wymaga wysiłku od kierowcy, a także jest ekologiczny. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przed zakupem roweru elektrycznego, by móc cieszyć się jazdą, a nie martwić nieustającymi problemami.

Przed zakupem roweru elektrycznego odpowiedz sobie na jedno ważne pytanie

Najważniejszą kwestią, na którą powinien zwrócić uwagę każdy przyszły właściciel roweru elektrycznego przed zakupem, jest jego przeznaczenie. Podobnie jak w zwykłych rowerach, również w przypadku elektrycznych można kupić różne modele. Jeśli najczęściej będziemy poruszać się po ulicach, a weekendowe wycieczki będą sporadyczne i raczej nie po ciężkim terenie, wybierzmy rower miejski. Z kolei, jeśli ma on spełniać wymaganie jazdy po bardziej wymagającym, a nawet wyżynnym, terenie, postawmy raczej na rower górski.

Sprawdź również: Wystarczy odrobina do porannej kawy. Boczki znikną znacznie szybciej

Drugim parametrem, który w pewien sposób łączy się z przeznaczeniem roweru, jest moment obrotowy silnika. Dla rowerów górskich te wartości powinny być wyższe niż dla miejskich. Najczęściej spotykamy się z zakresem od 40 do 130 niutonometrów, jednak im większy moment obrotowy, tym większa dynamika jazdy. Dla rowerów miejskich tak duże wartości nie są wymagane, jednak dla osób, którym zależy na komforcie jazdy, niski moment obrotowy może być niewystarczający. Szczególnie jeśli będzie połączony z wyższą wagą roweru i kierowcy.

Sprawdź również: Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Tego błędu lepiej unikać, by nie narażać się na ogromne koszty po zakupie roweru elektrycznego

Zakup nowego roweru elektrycznego to wydatek od 3 000 do nawet 25 000 zł. Dla wielu osób są to niezwykle duże sumy, więc szukają oszczędności. W takich przypadkach najczęściej decydują się na kupno używanego egzemplarza. Niestety może w tym być pewien haczyk. Po pierwsze w używanym modelu bateria będzie miała mniejszą żywotność, a jej wymiana może okazać się kosztowna. Po drugie równie kosztowne mogą okazać się naprawy używanego roweru elektrycznego, szczególnie jeśli poprzedni właściciel nie dbał o niego w odpowiedni sposób. Może się okazać, że pozorna oszczędność, wyjdzie nas o wiele drożej, niż kupno nowego egzemplarza.

Zobacz też:

Nie wyrzucaj pustej tubki po paście do zębów. Zdziwisz się, jak możesz ją wykorzystać

Muchy przestaną wlatywać do mieszkania. Wystarczy, że wypróbujesz ten sposób

Nie rób tego podczas upałów. Wcale nie wychłodzisz mieszkania

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakupy