Reklama
Reklama

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Mrówki, zaraz obok karaluchów, moli, muszek, pcheł i pluskiew, to najczęściej spotykane insekty w naszych domach. Nawet jeśli bezpośrednio nie powodują żadnych szkód, to nikt nie chce spotkać ich w swoim mieszkaniu czy domu, a szczególnie w kuchni. Poznaj prosty trik, który sprawi, że mrówki nie wejdą do twojego domu.

Czy mrówki są groźne dla naszego zdrowia?

Większość osób uważa te małe owady za nieszkodliwe, a chęć pozbycia się ich argumentuje jedynie kwestiami estetycznymi. Nie sposób odmówić tym działaniom logiki, jednak w kwestii bakterii przenoszonych przez mrówki, nie jest to do końca prawda. Mogą one przenosić bakterie gronkowca, bakterie Klebsiella czy pałeczkę ropy błękitnej, a także inne patogeny. Żerując na każdych produktach spożywczych, które znajdą w naszym domy, mogą zostawiać właśnie te bakterie. Dodatkowo mrówki, gdy są głodne i nie znajdą inne pożywienia, mogą ugryźć człowieka. Po takim spotkaniu na naszym ciele pozostanie niewielki, miejscowy odczyn.

Sprawdź również: Tak odstraszysz kleszcze i komary. Pij jedną filiżankę codziennie

Co zrobić, żeby mrówki nie wchodziły do domu? Wykorzystaj ten prosty trik na mycie podłogi

Oczywiście w sklepach znajdziemy specjalistyczne preparaty, które mają za zadanie odstraszyć mrówki z naszego domu. Jednak ich bazą są środki chemiczne, które mogą nie być obojętne dla naszego zdrowia czy środowiska. Na szczęście mamy dla ciebie prosty trik na mycie podłogi, który sprawi, że mrówki już nie będą wchodzić do twojego domu. Wystarczy, że podczas przygotowywania wody do mycia podłóg, dodasz do niej odrobinę soku z cytryny. Zyskasz dwa razy — cytrusowy zapach w swoim domu oraz brak mrówek. Wynika to z faktu, że mrówki bardzo nie lubią kwaśnych i gorzkich zapachów i unikają miejsc, gdzie wyczują takie aromaty.

Zobacz też:

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

Ten domowy sposób to prawdziwe wytchnienie dla haluksów. Stosuj go regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby | sprzątanie | triki | zdrowie