Reklama
Reklama

Tak odstraszysz kleszcze i komary. Pij jedną filiżankę codziennie

Komary i kleszcze skutecznie utrudniają nam swobodne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Na szczęście istnieje prosty sposób na ich skuteczne odstraszenie. Wystarczy regularnie wypijać pewien napar, by insekty trzymały się od nas z daleka. O jaką herbatę chodzi i jak ją przygotować?

Istnieje wiele domowych sposobów na odstraszenie groźnych kleszczy i komarów. Istnieją rośliny, których insekty te bardzo nie lubią. To między innymi komarzyca, lawenda i wrotycz. Warto wiedzieć, że możemy również wypijać napar z pewnej rośliny, który zapewni nam jeszcze skuteczniejszą ochronę. O co chodzi i jak go przygotować? 

Jak odstraszyć kleszcze i komary? Pomoże domowy napar

Kleszcze i komary potrafią być bardzo uciążliwe. Kleszcze to pajęczaki z podgromady roztoczy, które można znaleźć na całym świecie, z wyjątkiem Arktyki i Antarktyki. Z roku na rok w Polsce jest ich coraz więcej. Wpływ na to mogą mieć między innymi coraz lżejsze zimy i zmiany klimatu. Być może dotarły nawet to nas niebezpieczne kleszcze afrykańskie.

Kleszcze mogą przenosić groźne choroby, w tym między innymi boreliozę. Nie mamy nigdy pewności, czy dany kleszcz nie jest zarażony. Najlepiej więc chronić się przed jego ugryzieniem. Warto poznać sposób na skuteczną walkę zarówno z kleszczami, jak i komarami, które utrudniają nam spokojny wypoczynek na świeżym powietrzu. Co ciekawe, nie musimy sięgać po środki chemiczne ze sklepu. Istnieje domowy napar, który pomoże nam odstraszyć te insekty. 

Czytaj też: Gdzie wyrzucasz zużyte gąbki do naczyń? Wiele osób popełnia błąd 

Herbata z czystka na kleszcze i komary. Jak ją przygotować?

Herbata na kleszcze i komary to w rzeczywistości herbatka z czystka. Roślina należy do rodziny czystkowatych i jest znana ze swoich licznych właściwości zdrowotnych. Wspomaga między innymi odporność organizmu i wykazuje działanie przeciwzapalne. Zapach czystka odpędza kleszcze i komary równie skutecznie, co popularna lawenda.

Regularne spożywanie naparu z tej rośliny — jak zauważyli specjaliści — sprawia, że substancje odstraszające kleszcze przenikają do naszego potu. To rewelacyjna, dodatkowa ochrona przed tymi insektami. Badania niemieckich naukowców wykazały też, że czystek może przyspieszyć leczenie boreliozy. Wspomaga również leczenie alergii.

Jak przygotować napar z czystka? Wystarczy wsypać do filiżanki jedną łyżeczkę suszonego ziela czystka, a następnie zalać je przegotowaną wodą, przestudzoną do temperatury 80-90 stopni Celsjusza. Pozostawiamy napar na 5-7 minut, by się zaparzył. 

Zobacz też:

Top 6 prezentów na Dzień Ojca. Ucieszą każdego tatę

Tak szybko podgrzejesz wodę w basenie. Wydasz mniej niż 10 złotych

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | domowe sposoby