Reklama
Reklama

Już nigdy nie wyrzucisz tych resztek do kosza. Wystarczą 2 minuty, a twoje zęby będą białe jak u gwiazd Hollywood

Najtańsza metoda wybielania zębów to koszt około kilkuset złotych. Efekt utrzymuje się maksymalnie przez dwa lat, więc trzeba przygotować środki na kolejny zabieg. Warto jednak spróbować poprawić ich odcień za pomocą skórki popularnego owocu. Sprawdź, jak wybielić zęby domowym sposobem.

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. W sumie nic dziwnego, gdyż wszelkiego rodzaju gwiazdy kina czy celebryci w spotach reklamowych uśmiechają się od ucha do ucha, pokazując idealnie białe uzębienie. Taki efekt można również uzyskać w domu i bez angażowania dużych środków finansowych.

Od czego zależy kolor zębów?

Zęby składają się z dwóch tkanek — szkliwa i zębiny. To właśnie od nich zależy kolor naszego uzębienia. Znajdujące się od zewnętrznej strony szkliwo może być bardziej lub mniej przezroczyste. W przypadku, gdy ta tkanka jest mniej przezroczysta, zęby są bielsze. Z kolei bardziej prześwitujące szkliwo sprawia, że odsłania się zębina. W jej przypadku kolor zależy tylko i wyłącznie od uwarunkowań genetycznych. Jednak może ona przybierać różne odcienie. Dlatego, jeśli chcemy uzyskać efekt białych zębów, konieczne jest odpowiednie zadbanie o nasze szkliwo.

Sprawdź również: Wiesz, co oznaczają naklejki na bananach? Koniecznie powinieneś je sprawdzać

Jak zadbać o szkliwo zębów?

Przede wszystkim powinniśmy zrobić wszystko, by go nie niszczyć. Pomoże w tym odpowiednia higiena jamy ustnej. O czym mowa? Podstawą jest dokładne mycie zębów, najlepiej trzy razy dziennie. Osoby, które chcą uzyskać efekt śnieżnobiałego uzębienia, powinny myć zęby po każdym posiłku czy napoju, który może pozostawić osad na zębach. Warto również regularnie korzystać z płynu do płukania jamy ustnej. Szczególnie gdy jemy poza domem i nie mamy możliwości umycia zębów. W takim przypadku płyn świetnie pozbędzie się resztek osadów i bakterii z naszej jamy ustnej, choć nie zastąpi mycia.

Jeśli chcemy zregenerować szkliwo naszych zębów, powinniśmy przede wszystkim skupić się na diecie. To właśnie produkty bogate w wapń mogą w tym pomóc. Powinniśmy więc spożywać więcej białych serów, jogurtów oraz wszelkich przetworów mlecznych. Na stałe do jadłospisu warto wprowadzić również żółty ser, sardynki czy orzechy.

Sprawdź również: Pij codziennie, a będziesz mieć jędrną skórę. To smoothie działa lepiej niż botoks

Domowy sposób na bielsze zęby

Do wybielania zębów w domu potrzebny będzie... banan. A właściwie jego skórka. Już na pierwszy rzut oka widać różnicę w cenie. Zamiast zabiegu za kilkaset złotych wystarczy kupić banan, który kosztuje około 1,20 zł. Dodatkowo mamy smaczny owoc, który możemy zjeść i jeszcze nic się nie marnuje. Skórka banana zawiera cynk, fluor, magnez, potas, selen, żelazo, czyli minerały, które są niezwykle ważne dla zdrowia i wyglądu naszych zębów.

Jak wybielić zęby skórką banana? Wystarczy regularnie pocierać nią zęby przez około dwie minuty. Efekty powinny nastąpić po pewnym czasie, w zależności właśnie od genetycznych uwarunkowań naszych zębów. Pamiętajmy, by przerwać zabieg, jeśli poczujemy jakikolwiek dyskomfort lub podrażnienia podczas wybielania zębów skórką banana.

Zobacz też:

Top 6 prezentów na Dzień Ojca. Ucieszą każdego tatę

Tak szybko podgrzejesz wodę w basenie. Wydasz mniej niż 10 złotych

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | zdrowie