Reklama
Reklama

Już niedługo zaczną się pojawiać. Tym sposobem tanio i szybko pokonasz chwasty na kostce brukowej

Chwasty na kostce brukowej to częsty problem, który jest dość uciążliwy, ponieważ po ręcznym wyrywaniu ich, rośliny wciąż odrastają. Warto więc znać sposób, dzięki któremu szybko i łatwo pozbędziemy się chwastów. Wystarczy, że sięgniemy do kuchennej szafki po popularny produkt. Dzięki niemu zapomnimy o nieestetycznych roślinach na kostce. Sprawdź, jak usunąć chwasty.

Chwasty w nawierzchni brukowanej mogą pojawić się bez względu na sposób, w jaki układano kostkę. Na szczęście możemy pozbyć się ich w prosty i szybki sposób. W dodatku nie musimy wcale kupować drogich preparatów do ich usuwania. Wystarczy nam jeden tani produkt, który często gości w naszym domu. Sprawdź, jak skutecznie pozbyć się chwastów i jaki oprysk wykonać, aby zapomnieć o tym problemie.

Co warto stosować na chwasty? Wystarczy jeden produkt z kuchennej szafki

Do usuwania chwastów wbrew pozorom nie potrzebujemy drogich środków. Okazuje się bowiem, że wystarczy nam zwykły ocet, który w szybki i prosty sposób pomoże nam z tym problemem.

Dzięki niemu pozbędziemy się niechcianych roślin zarówno na chodnikach, podjazdach jak i ścieżkach zrobionych z kostki brukowej. Wiele osób stosuje go również do zwalczania chwastów w obrębie opaski żwirowej wokół domu. Wybierając ocet, musimy jednak mieć świadomość, że jest to środek nieselektywny, więc nie możemy dopuścić do jego kontaktu z roślinami uprawnymi, ponieważ mógłby je zniszczyć.

Dobrą informacją jest jednak to, że nie musimy mieć obaw, że ocet zbytnio zakwasi ziemię w ogrodzie. W przypadku tego produktu działanie zakwaszające jest krótkotrwałe, więc gleba może szybko wrócić do swojego normalnego pH. Zwłaszcza jeśli nasz problem dotyczy chwastów w kostce brukowej, gdzie ocet w zasadzie nie ma szans przedostać się do ziemi.

Czytaj również: Gdy krzaczki pomidorów podrosną, wbij to w łodygi. Choroby będą je omijać

Jak wykonać oprysk z octu na chwasty? Dzięki temu pozbędziesz się ich w mgnieniu oka

Wykonanie oprysku z octu na chwasty nie jest trudne, a dzięki tej czynności na naszej kostce brukowej zapanuje ład i porządek. Jednak zanim przystąpimy do wykonywania oprysku, musimy wiedzieć o tym, że najskuteczniejszy będzie ocet o stężeniu od 10 do 20%.

Mniejsza wartość wystarcza na młode i zielone chwasty, natomiast do tych, które są już wyrośnięte i mają częściowo zdrewniałe łodygi, powinniśmy użyć większego stężenia octu. Po przygotowaniu produktu wykonujemy następujące kroki:

  • Ocet rozcieńczamy z wodą w proporcji 2:1. Pamiętajmy, aby to ocet wlewać do wody, a nigdy nie robić na odwrót. W przypadku starszych i silnych chwastów nie rozcieńczamy produktu.
  • Oprysk wykonujemy w dzień bezwietrzny i suchy, tak by wiatr lub deszcz nie przeniósł oprysku na inne rośliny. Warto robić to także podczas słonecznej pogody, ponieważ słońce potęguje efekt i dodatkowo wysusza chwasty. Nie zapominajmy także o tym, że chwasty nie mogą być mokre, ponieważ ocet ulegnie nadmiernemu rozcieńczeniu i nie zadziała.
  • Opryskujemy chwasty, w szczególności uwzględniając liście oraz części zielone.
  • W przypadku, gdy chwasty wciąż będą odrastały, powtarzamy oprysk co tydzień. Już po 2-3 razach zaobserwujemy, że zdecydowanie mniej chwastów pojawia się na naszej kostce brukowej.

Zobacz też:

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby