Reklama
Reklama

Dzięki temu szybko pozbędziesz się much. Nie musisz kupować lepów i drogich, chemicznych sprayów

Nie musisz kupować lepów ani drogich, chemicznych sprayów, aby szybko pozbyć się much ze swojej kuchni. Dwa najlepsze środki odstraszające szkodniki zrobisz samodzielnie, za grosze w zaledwie 5 minut z produktów, które masz w swoim domu. Jeśli rozpylisz je pobliżu okien i drzwi, muchy więcej nie zbliżą się do twojego domu.

Muchy są szczególnie uciążliwe w sezonie wiosenno-letnim. Jeśli często otwierasz okna, aby przewietrzyć mieszkanie, mogą wlatywać do kuchni całymi chmarami, skuszone zapachem gnijących owoców i słodkich napojów. To problem wielu osób, które nie mają zamontowanej moskitery i nie sadzą roślin odstraszających owady (m.in. bazylii).

Klasyczne lepy na muchy na niewiele się zdają, bo przyklejają się do nich tylko nieliczne insekty. Profesjonalne spraye ze sklepu są z kolei drogie i zawierają niezdrową chemię. Zamiast wydawać pieniądze, lepiej wypróbuj dwa tanie domowe sposoby na walkę z tymi szkodnikami, a szybko pozbędziesz się problemu.

Nie kupuj lepów, ani drogich sprayów na muchy. Pułapka w słoiku wystarczy, by się ich pozbyć

Jednym z najlepszych domowych sposobów na muchy jest zastosowanie pułapki w wysokim słoiku. Przygotuj naczynie i wlej do niego około 10 ml octu jabłkowego, wsyp 1 łyżeczkę cukru i dodaj 20 kropel płynu do mycia naczyń. Wymieszaj wszystkie składniki lekko za pomocą małej łyżeczki lub patyczka. 

Później przykryj słoik plastikową folią, przywiąż ją za pomocą plastikowej gumki i zrób kilka małych otworów w górnej części po to, by szkodniki mogły wlecieć do środka, zwabione zapachem cukru i octu. Konsystencja płynu do mycia naczyń sprawi, że stracą przyczepność i nie będą w stanie wydostać się na zewnątrz. Tym samym utoną w słoiku.

Może cię zainteresować: Mszyce więcej nie zbliżą się do koperku. Wystarczy, że wykonasz ten oprysk

Zmieszaj pieprz cayenne z wodą i spryskaj okna, a żadna mucha nie wleci do domu

Aby zapobiec wlatywaniu much do kuchni wiosną i latem, staraj się nie zostawiać na wierzchu jedzenia, jeśli masz otwarte okno. Regularnie spryskuj także framugi domowym sprayem, który zrobisz z dwóch składników:

  • pieprzu cayenne
  • ciepłej wody

2-3 łyżeczki pieprzu cayenne wymieszaj w 1 litrze ciepłej wody. Poczekaj, aż płyn ostygnie i przelej go do butelki ze spryskiwaczem. Później spryskaj okna, parapety, ramy drzwi, a także meble na balkonie, tarasie czy drewniane elementy altany ogrodowej. Muchy nienawidzą zapachu pieprzu cayenne, więc nawet nie zbliżą się do twojego stołu podczas rodzinnego grilla. 

Czytaj również: Wypłoszysz mrówki z ogrodu w jeden dzień. Wystarczy, że rozsypiesz to na trawie

Zobacz też:

Tak Amerykanie odstraszają komary. Tania i skuteczna metoda sprawdzi się też u nas

Nie wyrzucaj zużytych plastikowych reklamówek. Włóż je do pralki, a efekt cię zaskoczy

"Ukryta" funkcja pralki. Mało kto o niej wie, a jest kluczem do oszczędności

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki