Reklama
Reklama

Wypłoszysz mrówki z ogrodu w jeden dzień. Wystarczy, że rozsypiesz to na trawie

Wraz z wiosną w ogrodach zaczynają pojawiać się mrówki. Te owady z natury są pożyteczne, ale gdy na działce jest ich zbyt wiele, zaczynają zamieniać się w uciążliwe szkodniki, które mogą całkowicie zniszczyć uprawiane rośliny. Na szczęście istnieje prosty, domowy sposób, aby pozbyć się mrówek. Wystarczy, że rozsypiesz to na trawie, a przestaną być problemem.

Mrówki w ogrodzie mogą pełnić wiele pożytecznych funkcji. Napowietrzają glebę i pozbywają się resztek organicznych, pełniąc funkcje naturalnych "sprzątaczek". Gdy jednak jest ich zbyt wiele, zaczynają zamieniać się w małe szkodniki, które sprawiają nie lada problem. Obgryzają młode pędy roślin i uszkadzają ich owoce, przez co te rosną marnie. Zaczynają obumierać, a ich plony nie są obfite. 

Jeśli chcesz ograniczyć ich populację na swojej działce bez stosowania drogich preparatów ze sklepów ogrodniczych, sięgnij po produkt z kuchennej szafki. Wystarczy, że rozsypiesz to na trawie, a wypłoszysz mrówki ze swojego ogrodu w 1 dzień.

Może cię zainteresować: Rozsyp to wokół grządek, nim ślimaki zniszczą twoje uprawy. To skutecznie je odstraszy

Rozsyp to na trawie, a pozbędziesz się mrówek z ogrodu w 1 dzień

Jednym z najlepszych domowych sposobów na mrówki jest mąka kukurydziana. Rozsyp ten produkt w miejscach, w których najczęściej przebywają szkodniki, zwłaszcza w pobliżu roślin, które atakują, a szybko przestaną być problemem. 

Szkodniki zwabią się jej zapachem, a gdy zaczną ją jeść, bardzo napęcznieją i to będzie nich koniec... Pozbędziesz się mrówek z ogrodu w 1 dzień, a zwierzęta domowe będą bezpieczne, ponieważ mąka kukurydziana w żadnym stopniu nie jest dla nich szkodliwa.

Czytaj również: Mszyce więcej nie zbliżą się do koperku. Wystarczy, że wykonasz ten oprysk   

Nie tylko mąka kukurydziana. Obierki po ogórkach to świetny, domowy sposób na mrówki

Nie tylko mąka kukurydziana pomoże ci zwalczyć mrówki w ogrodzie. Jeśli akurat nie masz jej w kuchennej szafce, wykorzystaj obierki z popularnego warzywa. Gdy obierzesz ogórki do obiadu, nie wyrzucaj skórek, tylko rozsyp je na działce tam, gdzie owady najczęściej żerują. Wkrótce uciążliwe szkodniki będą trzymać się z dala od twoich upraw, bo substancje zawarte w skórce tej zielonej rośliny są dla nich toksyczne. 

Zobacz też:

Zapomnij o kleszczach w ogrodzie. Wystarczy, że rozsypiesz ten proszek

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | szkodniki w ogrodzie