Reklama
Reklama

Mszyce więcej nie zbliżą się do koperku. Wystarczy, że wykonasz ten oprysk

Mszyce często atakują koperek w ogrodzie. Te niepozorne szkodniki żerują na nim, wysysając soki z rośliny, przez co w końcu doprowadzają do jej obumarcia. Reaguj od razu, gdy tylko je zauważysz, bo inaczej mogą zrujnować cały twój warzywnik. Regularnie odchwaszczaj swoje grządki i wykonaj ten naturalny oprysk, a mszyce więcej nie zbliżą się do koperku.

Mszyce wiosną mogą być nie lada utrapieniem nie tylko dla sadowników, ale dla każdego, kto posiada własny ogródek warzywny. Jeżeli szkodniki zaatakowały koperek rosnący na twoich grządkach, lepiej nie stosuj do ich zwalczania chemicznych oprysków. 

W związku z tym, że jest to roślina użytkowa, trzeba zachować ostrożność. Przygotuj ten domowy oprysk i codziennie spryskuj nim koperek, a szybko zapomnisz o uciążliwych mszycach. To w pełni ekologiczny, tani środek na uciążliwe owady.

Nigdy nie siej koperku w pobliżu tego drzewa, bo będziesz mieć problem ze mszycami

Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się mszyc w pobliżu koperku, regularnie odchwaszczaj swoje grządki. Dobrze przemyśl również wybór miejsca, w którym sadzisz tę roślinę użytkową. Pod żadnym pozorem nie umieszczaj jej stanowiska tuż pod wierzbą, albo w jej bliskim sąsiedztwie. Mszyca atakująca koper jest bowiem mszycą wierzbowo-marchwianą, której pierwotnym żywicielem w ekosystemie jest właśnie to drzewo.

Może cię zainteresować: Już pojawiają się w ogrodach. Zacznij działać szybko, nim zniszczą wszystkie rośliny

Wykonaj ten naturalny oprysk, a mszyce więcej nie zbliżą się do koperku

Jeżeli jednak mszyce zadomowiły się już w twoim ogrodzie, możesz się ich łatwo pozbyć. W tym nie musisz stosować szkodliwej chemii, wystarczy naturalny oprysk, który zrobisz samodzielnie z popularnych warzyw. Przygotuj dwie główki czosnku i posiekaj je (w łupinach), a później wrzuć do większego naczynia. Dodaj łupiny cebuli i zalej 10 litrami ciepłej wody. 

Odstaw na 24 godziny, a po upływie doby przelej preparat  do butelki z atomizerem i podlej koperek, na którym żerują mszyce. Ten ekologiczny oprysk na szkodniki stosuj codziennie, jeśli te już tam żerują, lub profilaktycznie raz na 7 dni, a mszyce więcej nie zbliżą się do koperku.

Czytaj również: Turkuć podjadek zadomowił się w twoim ogrodzie? Wykorzystaj ten produkt, by się go pozbyć

Nie tylko na mszyce. Czosnkiem i cebulą zwalczysz również inne szkodniki i choroby roślin

Za pomocą oprysku z cebuli i czosnku zwalczysz nie tylko mszyce w ogrodzie. Dzięki nim wygrasz również walkę z innymi szkodnikami, takimi jak przędziorki, wciornastki, miodówki czy mrówki, jeżeli ich populacja na działce zaczęła się niepokojąco zwiększać. 

Na tym jednak nie koniec korzyści. Pamiętaj, że ten naturalny preparat możesz również stosować w ogrodzie profilaktycznie przy chorobach roślin, wywołanych przez grzyby i bakterie (m.in. szara pleśń czy plamistość liści). 

Zobacz też:

Ten kwiat warto mieć w ogrodzie. Jego zapach zachwyca ludzi, a odstrasza komary

Podsypują tym pomidory, żeby były smaczniejsze. Ogrodnik ostrzega

Tych resztek z obiadu nie wyrzucaj. Dzięki nim porzeczka będzie mieć mnóstwo owoców

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szkodniki w ogrodzie | działka | uprawa roślin