Reklama
Reklama

Rozsyp wokół grządek, nim ślimaki zniszczą twoje uprawy. To skutecznie je odstraszy

Ślimaki to jedne z najniebezpieczniejszych szkodników występujących w ogrodzie. Powodują duże straty, ponieważ jedzą każdy fragment rośliny. Sprawdź skuteczny sposób na pozbycie się tych szkodników. Wystarczy użycie jednego produktu.

Zwalczanie ślimaków w ogrodzie jest trudne. Te szkodniki zjadają rośliny, nawet w trakcie kiełkowania. Przedstawiamy prostą metodę na pozbycie się ślimaków. Dzięki niej dodatkowo zasilimy grządki

Ślimaki w ogrodzie - jakie szkody powodują?

Niepozorne ślimaki potrafią spowodować ogromne szkody w ogrodzie. Już na wczesnym etapie ogołacają ogród, a wszystko przez ich dietę. Co jedzą te szkodniki ogrodowe?

Ślimaki zjadają pędy, liście, kiełki, cebulki, a także nasiona i bulwy. Nie pogardzą również kwiatami i owocami, dlatego już teraz warto przystąpić do walki z nimi. 

Walka ze ślimakami jest trudna, ponieważ są odporne na liczne środki ochrony roślin. Istnieje jednak produkt, który natychmiast zadziała na szkodniki, wypędzając je z ogrodu.

Działanie mączki bazaltowej na ślimaki

Na ślimaki warto zastosować mączkę bazaltową. Nie tylko odstraszy szkodniki, ale też wzbogaci glebę o cenne składniki odżywcze

Mączka bazaltowa nie stanowi zagrożenia ani dla ludzi, ani dla zwierząt. Nie musimy stosować okresu karencji. Jak działa na ślimaki?

Produkt ten stanowi barierę nie do przejścia dla ślimaków. Mączka bazaltowa oblepia ciało szkodników, utrudniając im dotarcie do roślin. Właśnie dlatego zaczynają wynosić się z ogrodu. 

Jak stosować mączkę bazaltową w ogrodzie?

Stosowanie mączki bazaltowej jest zależne od celu, w jakim chcemy jej użyć w naszym ogrodzie. Inaczej stosujemy ten produkt na szkodniki, a inaczej na użyźnienie gleby

Jeśli chcemy odstraszyć ślimaki za pomocą mączki bazaltowej, to wystarczy obsypać nią brzegi grządki. W ten sposób tworzymy dla nich barierę, przez którą nie mogą przejść. Dodatkowo produkt odstrasza mszyce oraz inne szkodniki.

W przypadku użyźnienia gleby musimy rozsypać środek na większej powierzchni. Warto zastosować mączkę na trawnik. Dzięki niej szybko uporamy się z mchem oraz z chwastami. 

Zobacz też:

Hortensja omarzła? Ogrodnik zdradza, jak ją uratować

Ten kwiat warto mieć w ogrodzie. Jego zapach zachwyca ludzi, a odstrasza komary

Podsypują tym pomidory, żeby były smaczniejsze. Ogrodnik ostrzega

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka