Reklama
Reklama

Na dobre przepędzisz owady z domu. Działa na muchy i mrówki, a nawet na mole

Wiosna to nie tylko rozkwitające kwiaty i ćwierkanie ptaków w ogrodzie, ale również... cała masa owadów. Gdy tylko na zewnątrz robi się ciepło, powraca problem much, komarów, mrówek i moli, które wlatują do mieszkań bez zaproszenia. Ich widok nie jest przyjemny. Na całe szczęście istnieją dwa tanie domowe sposoby, aby na dobre pozbyć się tych nieproszonych gości.

Jeżeli w okresie wiosenno-letnim, twój dom często odwiedzają owady, dobrym pomysłem może okazać się montaż moskitiery. Producenci zapewniają, że takie rozwiązanie powinno znacznie zmniejszyć problem. Z doświadczenia wiadomo jednak, że niektóre szkodniki przedostają się do wnętrza budynku pomimo takiej ochrony. Zwłaszcza jeśli bariera ochronna jest wadliwa, bo np. pojawiły się w niej dziurki.

Jednym ze najskuteczniejszych sposobów, aby pozbyć się uciążliwych komarów, much, mrówek czy moli jest stosowanie domowych preparatów na te szkodniki. Przygotujesz je w kilka minut, a po spryskaniu okiennych ram, insekty będą omijać twoje mieszkanie szerokim łukiem.

Chcesz pozbyć się owadów z domu? Płyn z goździkami działa na muchy, mrówki, a nawet na mole

Wyjmij z szafki średniej wielkości garnek i wlej do niego 250 ml wody. Nabierz sporą garść goździków i wrzuć je do środka. Być może o tym nie wiesz, ale insekty nie znoszą ich zapachu. 

Tak przygotowane, musisz je zagotować na małym ogniu, aby wydzieliły swoją esencję. Woda powinna zmienić kolor na jasnobrązowy. Gdy tak się stanie, wyłącz kuchenkę i pozostaw garnek pod przykryciem do ostygnięcia. 

Później do wywaru z goździku musisz wlać 200 ml octu. Posiada on bowiem właściwości dezynfekujące powierzchnie, na których lubią osiadać owady. Poza tym, jego ogromnym atutem jest aromat, do cna znienawidzony przez uciążliwe szkodniki. 

Może cię zainteresować: Wypłoszysz mrówki z ogrodu w jeden dzień. Wystarczy, że rozsypiesz to na trawie

Kolejnym bardzo ważnym składnikiem, który warto umieścić w garnku są kulki na mole. Mało kto o tym wie, ale działają one również na mole, karaluchy, rybiki cukrowe, muchy czy mrówki. 

Do środka możesz również 200 ml alkoholu, aby wydłużyć trwałość preparatu odstraszającego szkodniki. Gdy wymieszasz składniki, przelej je do butelki z atomizerem, (albo zwykłej butelki z dziubkiem po zużytym napoju) i używaj wszędzie tam, gdzie gromadzą się owady w domu.

Owady nie znoszą zapachu czosnku. Popsikaj je tym, a na dobre znikną

Owady nienawidzą również zapachu czosnku. Jeśli nie masz w domu kulek na mole, w 5 minut możesz przygotować inny tani środek, aby pozbyć się muszek, komarów i innych uciążliwych insektów, które wiosną i latem chętnie odwiedzają twoje mieszkanie. 

To proste, po prostu odkręć butelkę z atomizerem i wrzuć do niej 5-6 obranych ząbków czosnku. Wlej 150 ml octu i dodaj 150 ml dowolnego płynu do mycia naczyń. Wymieszaj składniki i odstaw na 24 godziny. Po upływie doby preparat na owady będzie gotowy do użycia. 

Zobacz też:

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki