Reklama
Reklama

Chodzisz na bieżni? Takie tempo musisz utrzymywać, by schudnąć

Podczas odchudzania niezwykle ważnym aspektem jest ruch. Warto włączyć go do naszej codzienności, aby móc cieszyć się smukłą sylwetką i dobrą kondycją fizyczną. Jeśli lubisz ćwiczyć na bieżni, sprawdź, jakie tempo musisz utrzymać, aby trening był pomocny w procesie gubienia dodatkowych kilogramów. Okazuje się, że intensywność nie zawsze jest najważniejsza.

Regularna aktywność fizyczna jest niezwykle pomocna w procesie odchudzania. Sprawdź, w jaki sposób możesz sprawić, że będzie przyjemna i skuteczna.

Dlaczego warto chodzić na bieżni?

Wykorzystanie bieżni do regularnych treningów to doskonały sposób na włączenie aktywności fizycznej do naszego życia. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to, że na bieżni nie trzeba wcale biegać. Szybki marsz, interwały, a nawet chodzenie po niej tyłem lub bokiem to tylko niektóre pomysły, dzięki którym trening będzie wymagający i ciekawy.

Bieżnia jest dobrym wyborem szczególnie dla osób, które nie chcą nadmiernie obciążać stawów. Siła, która wychodzi z nóg, absorbowana jest przez pas, dlatego bieganie i marsz na niej są łatwiejsze i zdrowsze dla naszych nóg. Możemy zauważyć, że na bieżni łatwiej się biega i chodzi niż w terenie. Dodatkowym plusem jest to, że nie ogranicza nas pogoda. Trening na bieżni idealnie sprawdzi się zimą i jesienią, kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury i złe warunki pogodowe.

Zobacz także: Masz nieestetyczne fałdki pod pachami i na plecach? Te ćwiczenia w mig się z nimi rozprawią

Jakie tempo na bieżni wybrać, aby schudnąć?

Najlepsze tempo do chudnięcia zależne jest od naszej wytrzymałości i ogólnej kondycji. Warto zwrócić uwagę na swoje tętno. Nie może być ono zbyt niskie, ani zbyt wysokie. W procesie chudnięcia najbardziej pomocna jest aktywność o umiarkowanej intensywności, która utrzymywana jest przez długi czas. Dlatego trening na bieżni powinien trwać minimum 30 minut. Tempo powinno sprawić, że nasze tętno przyśpieszy, a my zaczniemy się pocić. Musimy jednak pamiętać, że nie może być ono zbyt intensywne. Dobrym wyznacznikiem jest to, czy jesteśmy w stanie prowadzić rozmowę podczas marszu lub biegu. Jeśli tak, tempo jest dla nas odpowiednie.

Należy pamiętać, że w przypadku treningów najważniejsza jest regularność i konsekwencja. Jeśli nie czujemy się na siłach na długie ćwiczenia fizyczne, możemy zacząć od 25 do 30 minut aktywności o niskiej intensywności. Z czasem warto jednak zwiększać jej długość oraz trudność.

Zobacz też:

Jak często trzeba zmieniać poszewkę na poduszkę? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Wiesz, gdzie wyrzucić puszkę po rybie? Prawie każdy robi to źle

Rachunki za ogrzewanie spadną w mgnieniu oka. Wystarczy, że przykleisz to do okien

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie