Reklama
Reklama

Chcesz schudnąć, więc nie jesz śniadań? Sprawdź, co sądzą o tym lekarze

Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia to często nie wszystko, co jest konieczne do skutecznego schudnięcia. Okazuje się, że nasze nawyki mają duże znaczenie, szczególnie w przypadku zrzucenia dodatkowych kilogramów. Sprawdź, w jaki sposób pory, w jakich jemy posiłki, mogą wpływać na nasze zdrowie oraz sylwetkę. Niektóre skutki mogą cię zaskoczyć.

Dieta to nie tylko jedzenie oraz liczba kalorii, które spożywamy. To także rozsądne podejście do planowania posiłków w ciągu dnia. Poznaj skutki, które mogą ci czekać, jeśli nie będziesz zwracać na ten aspekt odpowiedniej uwagi.

Dlaczego nie warto unikać śniadań?

Unikanie śniadań to popularna praktyka, najczęściej stosowana przez osoby, które w ten sposób pragną uniknąć dodatkowych kalorii w ciągu dnia. Okazuje się jednak, że nie jest to skuteczne.

Unikanie posiłków, szczególnie śniadań sprawia, że nasz organizm przechodzi w tryb przetrwania. Zbyt długie okresy głodu mogą sprawić, że nasz metabolizm gwałtownie zwolni, a przyjmowane przez nas kalorie odkładane będą w postaci tkanki tłuszczowej.

Dodatkowo długie okresy głodu mogą być przyczyną zwiększonego wieczornego i nocnego podjadania. Zwykle rano nasza wola jest silniejsza, przez co możemy poradzić sobie z dyskomfortem. Dlatego też odrzucenie śniadania rano nie wydaje się niczym trudnym. Jednak z biegiem dnia nasza wola słabnie, a wieczorem nasz organizm upomni się o dostarczenie mu potrzebnej energii. Często wybieramy przez to słodkie, tłuste i wysokoenergetyczne przekąski, takie jak słodycze, chipsy czy fast food.

Niejedzenie śniadań może również sprawić, że praca naszego mózgu będzie wydłużona. Może się okazać, że będziemy potrzebować więcej czasu na przetworzenie podstawowych informacji. Skutkiem może być pogorszenie naszej wydajności w pracy.

Niewiele osób wie o tym, że głód objawia się nie tylko ssaniem w brzuchu. Częstymi objawami są także rozdrażnienie, spadek nastroju, bóle głowy, zmęczenie oraz spadek energii. Ignorowanie tych objawów w perspektywie długofalowej może mieć odwrotne skutki od zamierzonych. Przez unikanie śniadań zrzucenie wagi może być dla nas trudne i czasochłonne.

Zobacz także: Ten niebieski koktajl to hit internetu. Zachwyca smakiem i pozwala schudnąć

Jak skomponować pełnowartościowe śniadanie?

Pełnowartościowe śniadanie zawiera w sobie trzy grupy składników odżywczych — węglowodany, białka oraz zdrowe tłuszcze. Dzięki temu mamy pewność, że dzięki niemu będziemy odczuwać sytość przez długi czas. Początkowo skomponowanie zdrowego śniadania może stanowić problem. Warto jednak pamiętać, że najważniejsza jest cierpliwość oraz próbowanie nowych rzeczy.

Jako źródło węglowodanów możemy wykorzystać pełnoziarniste pieczywo lub płatki owsiane. Białko to nabiał, taki jak twaróg, jogurt grecki czy jajka oraz chude wędliny i mięso. Natomiast źródłem zdrowych tłuszczy mogą również być produkty mleczne, ale także awokado czy oliwa z oliwek. Warto pamiętać, że śniadania powinny być również bogate w owoce i warzywa. Stanowią one ważny dodatek, dzięki któremu dostarczymy naszemu organizmowi cennych składników odżywczych.

Zobacz też:

Masz karmnik na parapecie? Sprawdź co i kiedy do niego wrzucić

​Połącz ocet z tym jednym składnikiem i umyj okna. Będą lśniły aż do świąt

Zimą trzymasz garnki z jedzeniem na balkonie? Skutki mogą być opłakane

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie