Reklama
Reklama

​Atrakcje dla osób bez lęku wysokości. To najlepsze parki linowe w Polsce

Parki linowe są jedną z najlepszych opcji do spędzenia czasu wolnego, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Co więcej, jest ich w Polsce naprawdę sporo, więc każdy może wybrać to, co dla niego najlepsze, a czasem także najbliższe. Poznaj pięć najlepszych parków linowych w Polsce i sam wybierz, do którego się udasz.

Adrenalina Park w Sokolnikach

Położony na obszarze 12,5 hektara w dolinie malowniczej rzeki Strzegomka park znajduje się w miejscowości Sokolniki w gminie Kąty Wrocławskie. Kompleks tworzą m.in. dwa parki linowe dla dzieci oraz dwa parki linowe dla młodzieży i dorosłych. Dla małych dzieci dostępna jest także tyrolka o długości 100 metrów, quady, kula zorba, strzelnica paintball, łuki, adrenolot czy trampolina Eurobungee. Dla młodzieży i dorosłych przewidziane są dwie tyrolki — odpowiednio 155 oraz 320 metrów długości, a także większe quady, paintball, zorbing, strzelnice czy minirafting na pontonach. Wejście do Adrenalina Park jest bezpłatne, uczestnicy płacą osobno za każdą atrakcję, którą wybiorą.

Sprawdź również: Nazywają go "polską Maderą". W sezonie bywa tam naprawdę tłoczno

Park linowy "Tarzania" w Szczecinie

Prawie na drugim końcu Polski, nad jeziorem Głębokim w Szczecinie, funkcjonuje park linowy "Tarzania". Jest to system platform oraz przeszkód, które są zainstalowane na drzewach lub palach. Przeznaczony jest nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Odbywają się tu m.in. firmowe imprezy integracyjne. Poziom trudności w "Tarzani" jest tak dopasowany by każda osoba, bez względu na stopień sprawności fizycznej, mogła przejść całą trasę. Znajdziemy tam, chociażby ściankę wspinaczkową, skok tarzana czy pal buszmena.

Sprawdź również: Tu wypoczniesz taniej, niż nad Bałtykiem. Tygodniowy urlop poniżej 1000 zł

Jumpy Park w Malborku

Malborski Jumpy Park to aż 10 tras o różnym stopniu trudności zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, w tym aż 2,5 kilometra tras po drzewach. Oprócz tego w Jumpy Park znajdziemy także place zabaw, strzelnice czy dmuchańce. Niewątpliwą atrakcją parku linowego w Malborku jest kompleks wspinaczkowy stylizowany na podobieństwo 14 ośmiotysięczników zlokalizowanych w Himalajach i Karakorum. Każdy może sobie sam ustalić, czy zdobędzie Mount Everest, K2 czy Nanga Parbat, a może całą malborską Koronę Ziemi? Na miejscu dla uczestników czeka fachowa kadra instruktorska, która uczy wspinaczki, a także szkoły przetrwania, strzelectwa czy wędkarstwa.

Sprawdź również: Niezwykła atrakcja turystyczna w Czechach. Tylko 2 godziny od granicy

Park linowy w Rudnicy

RudnicaPark znajduje się niespełna 7 kilometrów od Wałcza w województwie zachodniopomorskim i jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Składa się na niego 10 tras o łącznej długości prawie 2 kilometry. Znajdziemy na nim ponad przeszkód, w tym deskorolkę 10 metrów nad ziemią, monocykl, most birmański, mosty trzylinowe, obręcze, szczudła, tyrolki (najdłuższa 180 metrów) czy złośliwe linki. Oprócz profesjonalnej obsługi parku linowego w Rudnicy, na miejscu czekają niezapomniane przeżycia oraz piękne krajobrazy.

Sprawdź również: Wyspa, na której czas się zatrzymał. Zamiast samochodów jeżdżą powozy konne, a widoki zachwycają

Park linowy Veni Vici w Powsinie

Najstarszy tego typu obiekt w Polsce, który powstał w 2007 roku. W kompleksie Veni Vici znajdziemy cztery trasy — Super Kid, Odkrywca, Adrenalina oraz Extreme — o zróżnicowanym poziomie trudności. Pierwsze dwie z nich przeznaczone są dla młodszych użytkowników, z kolei dwie ostatnie dla młodzieży i dorosłych, którzy chcą spróbować swoich sił w trudnych warunkach. Na każdą trasę należy kupić osobny bilet (ceny wynoszą odpowiednio 30, 40, 50 oraz 80 złotych). Można także wykupić pakiety, które uprawniają do przejścia dwóch tras.

Zobacz też:

​Nazywają ją Miastem Aniołów. Leży rzut beretem od Krakowa

W tym miejscu w Polsce powstało nowe jezioro. To wszystko zasługa zwierząt

Mówią, że to najpiękniejsze termy w Europie. Tylko dwie godziny drogi z Polski

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | weekend w Polsce