Ogórki urosną duże jak nigdy. Wystarczy, że wykorzystasz metodę mojego dziadka
Marzysz o tym, aby ogórki urosły duże jak nigdy? Jeśli zapewniłeś im optymalne warunki, a mimo tego są małe i gorzkie, w tym roku koniecznie zastosuj sprawdzony trik mojego dziadka, dzięki któremu sąsiedzi zawsze zazdrościli mu obfitych plonów. Podlewaj warzywa tylko w ten sposób, a twoje warzywa będą dorodne, słodkie i podczas zbiorów ledwo pomieszczą się w koszyku
Ogórki uprawiane we własnym ogródku to świetny sposób na oszczędność. Jedzone na surowo, w formie dodatku do sałatek czy przetworów smakują o niebo lepiej niż te ze sklepu, a satysfakcja z ich samodzielnego wyhodowania jest ogromna.
Niestety nie zawsze wyrastają tak duże i słodkie, jakby się tego oczekiwało, a wszystko to przez... nieprawidłowe nawadnianie tych warzyw. Zamiast podlewać ogórki konewką, od teraz stosuj tylko starą, sprawdzoną metodę mojego dziadka, a wyrosną duże jak nigdy. Sąsiedzi raz po raz będą spoglądać na nie zza płotu, wytrzeszczając oczy ze zdziwienia.
Połowa kwietnia to idealny czas na wysiew ogórków. Możesz przygotować teraz sadzonki na rozsadę, aby po 4-5 tygodniach od wypuszczenia listków (w maju lub na początku czerwca) wysadzić je do gruntu. Jeśli liczysz na obfite plony, musisz zapewnić warzywom swoim optymalne warunki do rozwoju. Stanowisko dla ogórków w ogrodzie powinno być dobrze nasłonecznione i wolne od przeciągu.
Gdy ogórki zostaną posadzone na grządkach, podsyp je kompostem lub obornikiem, aby dostarczyć warzywom azotu, fostoru, potasu, magnezu i wapnia. Pierwiastki te są niezbędne, aby rośliny mogły zdrowo się rozwijać.
Na tym jednak nie koniec. Pamiętać musisz również o odpowiednim sąsiedztwie roślin wysadzanych obok ogórków. Fasola czy groch mogą pozytywnie wpłynąć na ich wzrost, ponieważ dostarczają glebie azotu. Dobrym pomysłem jest także wysianie obok nich pietruszki, rzepy albo marchwi.
Może cię zainteresować: Mszyce więcej nie zbliżą się do koperku. Wystarczy, że wykonasz ten oprysk
Podlewanie ogórków jest najważniejszym zabiegiem podczas pielęgnacji tych warzyw. Rośliny mają płytki system korzeniowy, który utrudnia im magazynowanie wody, dlatego muszą być stale nawadniane.
Nie popełniaj jednak błędu początkujących ogrodników. Często podlewają oni ogródki konewką z lodowatą wodą, a to doprowadza do wyziębnięcia korzeni, przez co plony nie są dorodne. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, a przy okazji zapewnić ogórkom stały dopływ ciepłej wody, stosuj sprawdzony trik mojego dziadka na podlewanie ogorków.
Gdy byłam mała, zawsze przynosił on do ogrodu 10-litrowe baniaki po wodzie. Napełniał je świeżą wodą i robił kilka małych dziurek po bokach butelek, aby woda mogła wolno się sączyć, a później wkopywał butelki do połowy wysokości w ziemię. To najlepszy sposób na to, aby nawodnić glebę od dołu i powstrzymać wodę przed szybkim parowaniem. Wypróbuj ten patent, a ogórki urosną duże, jak nigdy.
Czytaj również: Mączniak przestanie atakować rośliny w ogrodzie. Wystarczy oprysk za 0 złotych z popularnego chwastu
Zobacz też:
Skrzydłokwiat w mig wypuści nowe liście i kwiaty. Wystarczy kilka skórek tego owocu
Mój cyklamen uwielbia "zjadać" te owoce. Kwitnie po nich jak szalony
Zrób to z hostami w doniczkach. Bez problemu je przezimujesz