Reklama
Reklama

Mączniak przestanie atakować rośliny w ogrodzie. Wystarczy oprysk za 0 złotych z popularnego chwastu

Wiosną zastosuj oprysk z popularnego chwastu, aby zabezpieczyć swoje piękne kwiaty, drzewka, krzewy oraz rośliny użytkowe przed szkodnikami i groźnymi chorobami grzybowymi. Zrobisz go zupełnie za darmo. Kosztuje zero złotych, bo rośnie na każdej łące, a dzięki niemu mączniak wreszcie przestanie atakować rośliny w twoim ogrodzie.

Zamiast wydawać masę pieniędzy na drogie środki do ochrony roślin w sklepach ogrodniczych, wykonaj oprysk ze skrzypu polnego. Poza tym, że pomaga wzmocnić włosy i paznokcie, jest to również naturalny sposób na walkę ze szkodnikami oraz wieloma podstępnymi chorobami grzybowymi. 

Przygotuj go samodzielnie za 0 złotych i stosuj regularnie. Rozpylaj go zarówno w ogródku warzywnym, w sadzie, jak i na rabatach, a na zawsze zapomnisz o mączniaku i innych uciążliwych problemach.

Wykonaj oprysk z popularnego chwastu, a mączniak przestanie atakować rośliny w ogrodzie

Skrzyp polny jest szeroko wykorzystywany w kosmetyce i ziołolecznictwie, głównie w produktach do wzmacniania włosów i paznokci. Ta zawierająca mnóstwo krzemu roślina ma jednak znacznie więcej cennych zastosowań. 

Tylko nieliczni zdają sobie sprawę z tego, że popularny chwast, który najczęściej szkodzi roślinom, (podbierając im składniki odżywcze z gleby), może być również bardzo przydatny w ogrodzie.

Rośnie prawie wszędzie, więc bez trudu znajdziesz go na łące czy leśnej polanie. Zerwij go i przygotuj oprysk ze skrzypu polnego, a mączniak atakujący rośliny na działce wkrótce przestanie być problemem.

Może cię zainteresować: Mszyce więcej nie zbliżą się do koperku. Wystarczy, że wykonasz ten oprysk

Jak zrobić oprysk ze skrzypu polnego za 0 zł? Stosuj go co 6-7 dni

Na oprysk ze skrzypu polnego nie wydasz ani grosza. Kosztuje 0 złotych, a efekty po jego zastosowaniu są natychmiastowe. Aby go przygotować, najpierw zbierz 500 g skrzypu. 

Gdy ziele wyschnie, posiekaj je drobno lub zmiel i zmieszaj z wodą w proporcji 1:5. Po upływie doby zagotuj wywar, przelej go przez sitko i wlej do butelki ze skryskiwaczem. Taki oprysk ze skrzypu polnego możesz stosować na rośliny w ogrodzie raz na 6-7 dni. 

Nie tylko na mączniaka. Skrzyp polny rozwiąże problem z tymi szkodnikami i chorobami roślin

Poza mączniakiem oprysk ze skrzypu polnego pomoże ci zwalczyć również inne choroby grzybowe. Wywar z tego kłosowatego chwastu wykazuje wysoką skuteczność w zwalczaniu zarazy ziemniaczanej, szarej pleśni, parcha, stepiorozą czy zgnilizną. 

Doskonale radzi sobie również z popularnymi szkodnikami, m.in.: z mszycami, przędziorkami, wgryzkami szczypiorkowymi i misecznikami, które wczesną wiosną zaczynają żerować na roślinach w ogrodzie.

Czytaj również: Wypłoszysz mrówki z ogrodu w jeden dzień. Wystarczy, że rozsypiesz to na trawie

Zobacz też:

Ten kwiat warto mieć w ogrodzie. Jego zapach zachwyca ludzi, a odstrasza komary

Podsypują tym pomidory, żeby były smaczniejsze. Ogrodnik ostrzega

Tych resztek z obiadu nie wyrzucaj. Dzięki nim porzeczka będzie mieć mnóstwo owoców

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: choroby roślin | warzywniak | działka | opryskiwanie roślin