Reklama
Reklama

Chcesz, żeby twój storczyk obsypał się kwiatami? Sięgnij po pomidora

Jeżeli zależy nam na tym, by nasze storczyki wprost uginały się od kwiatów, musimy odpowiednio zadbać o ich pielęgnację. Pomóc nam może w tym prosty trik, do którego zastosowania potrzebujemy jedynie pomidora. Dzięki tej metodzie roślina odżyje i wypuści wiele nowych pąków. Sprawdź, co zrobić, aby storczyk obsypał się kwiatami.

Storczyki najlepiej się prezentują, gdy zakwitają. Jednak, aby tak się stało, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnego nawożenia. Wobec tego możemy ułatwić sobie dbanie o rośliny, stosując jeden prosty trik, do którego potrzebujemy jedynie pomidora. Dzięki niemu nasze storczyki będą wyglądały lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak przygotować domowy nawóz do storczyków?

Domowa odżywka dla storczyków jest niezwykle szybka w przygotowaniu, a w dodatku bardzo tania. Wystarczą nam jedynie dwa składniki, aby stworzyć skuteczny nawóz dla naszych roślin. Musimy wyposażyć się zaledwie w jednego niewielkiego pomidora oraz 300 ml wody.

Następnie oba te składniki umieszczamy w wysokim naczyniu i blendujemy. Powstały płyn przecedzamy przez sitko, aby pozbyć się w ten sposób pestek oraz skórek. Całość musimy dodatkowo rozcieńczyć, mieszając płyn z trzema litrami wody. Po rozcieńczeniu domowy nawóz jest gotowy do stosowania.

Kiedy i jak stosować pomidorowy nawóz do storczyków?

To kiedy nawozić storczyki jest przede wszystkim zależne od gatunku, z którym mamy do czynienia. Jednak ogólną zasadą, uznawaną za jasny sygnał ku temu, aby zasilić roślinę, jest moment, w którym zaobserwujemy, że storczyk wypuścił nowy liść lub kwiat. Warto także wiedzieć, że większość okazów potrzebuje nawożenia w okresie od wiosny do jesieni.

W przypadku odżywki z pomidora możemy ją stosować na dwa sposoby. Pierwszy polega na bezpośrednim wlaniu mieszanki do gleby. Natomiast drugi wymaga od nas nasączenia ściereczki pomidorowym nawozem oraz przetarcia nią liści. W przypadku tej odżywki, chcąc uzyskać zadowalające efekty, powinniśmy stosować ją raz na dwa tygodnie.

Czytaj również: Róże postoją w wazonie nawet 2 tygodnie. Tę metodę zdradziła mi kwiaciarka

Dlaczego warto używać pomidorowego nawozu? Efekty są zniewalające

Stosowanie tego domowego nawozu niesie za sobą wiele korzyści. Wynika to z tego, że pomidory są niezwykle bogate w wapń, fosfor, a także witaminę A i C. Wszystkie te składniki świetnie wpływają na kondycję naszych storczyków, a także pobudzają je do wydawania nowych pędów oraz odżywiają rośliny.

Połączenie pomidorowego nawozu z odpowiednią pielęgnacją bardzo szybko przyniesie pierwsze efekty. Już po kilku tygodniach będziemy mogli zaobserwować wysyp nowych pąków na naszych storczykach. 

Zobacz też:

Przypomina paproć i wytwarza barwne pióropusze kwiatów. Drzewo jedwabne może rosnąć w twoim ogrodzie

Już teraz wykonaj ten zabieg w ogrodzie. Glicynia wypełni go morzem kwiatów

Storczyki podlewaj tylko o tej porze dnia. Obsypią się kwiatami jak nigdy wcześniej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nawożenie | rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin