Reklama
Reklama

Zabielasz zupę pomidorową śmietaną? Kucharze polecają inny sposób

Pomidorówka to klasyczna, polska propozycja obiadowa. Zazwyczaj do jej zabielenia używa się śmietany, aczkolwiek istnieje mnóstwo innych sposobów na uzyskanie pożądanej konsystencji zupy. Czym jeszcze można zabielić pomidorówkę? Niektóre składniki z pewnością cię zaskoczą!

Czym zabielić pomidorówkę? Wykorzystaj ten niepozorny składnik

Zabielenie pomidorówki wpływa nie tylko na jej wygląd i konsystencję, ale również na smak. Nic więc dziwnego, że wiele osób praktykuje dodawanie dodatkowego składnika, który zabiela zupę. Najczęściej jest to śmietana, aczkolwiek niektórzy kucharze polecają zabielać pomidorówkę czymś innym. Mowa tu o... serku mascarpone

Serek mascarpone jest śmietankowo-kremowym serem, którego zazwyczaj używa się do przyrządzania różnego rodzaju deserów. Ma wyjątkowo delikatny smak, a zatem można wykorzystać go do zabielenia pomidorówki. Mascarpone świetnie zneutralizuje kwaskowaty smak pomidorów. 

Warto pamiętać, by zahartować serek mascarpone przed dodaniem go do zupy pomidorowej. W przeciwnym razie, pod powierzchnią zupy powstaną charakterystyczne grudki. W celu zahartowania mascarpone należy zmieszać serek z niewielką ilością gorącej pomidorówki i dopiero później powstałą masą uzupełnić zupę pomidorową. 

Czego jeszcze można użyć do zabielenia pomidorówki?

Serek mascarpone to niejedyny składnik, którego można użyć do zabielenia pomidorówki. Ciekawym pomysłem jest również dodanie do zupy niewielkiej ilości mleka kokosowego. Produkt ten sprawi, że pomidorówka zyska nieco oryginalnego aromatu i z pewnością zaskoczy poczęstowane nią osoby. 

Niektórzy kucharze wykorzystują do zabielenia zupy pomidorowej zblendowane białe warzywa. Dzięki nim zupa stanie się gęstsza, pożywniejsza i bardziej wyrazista w smaku

Bardzo powszechnym sposobem na zabielenie zupy pomidorowej jest także dolanie do niej jogurtu naturalnego. Trzeba jedynie pamiętać, by zahartować jogurt przed dodaniem do pomidorówki (tak jak to miało miejsce w przypadku serka mascarpone).

Zobacz też:

Kawa mrożona z najmodniejszym dodatkiem sezonu. Smaczniejsza, niż w kawiarni

Zmieszaj z kawą i włóż na noc do lodówki. Energetyczne i zdrowe śniadanie

​Lepszych kotletów nie jadłeś. Z tego przepisu przyrządza je Robert Makłowicz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przepisy | zupa