Większość osób popełnia ten błąd przy smażeniu pieczarek. Przez to tracą smak i są wodniste
Pieczarki to niezwykle popularny składnik pizzy czy zapiekanek. Stanowią również świetne uzupełnienie sosów oraz zup. Przed dodaniem pieczarek do przyrządzanego dania, warto je usmażyć. Jednak bardzo często zdarza się, że grzyby po obróbce termicznej są wodniste i niezbyt smaczne. Co jest tego przyczyną? Okazuje się, że wiele osób popełnia pewien błąd. Sprawdź, jak go uniknąć.
Smażone pieczarki to aromatyczny dodatek do wielu rodzajów dań – nie tylko do pizzy i zapiekanek, ale również do zup, sosów, krokietów czy pierogów. Grzyby można przygotować również z cebulką i czosnkiem, dzięki czemu będą bardziej intensywne w smaku. Zabierając się za obróbkę termiczną pieczarek, warto pamiętać o pewnej zasadzie, dzięki której składniki po usmażeniu nie będą wodniste. Chodzi o dodawanie soli.
Smażąc pieczarki, sól lepiej jest dodać dopiero po zakończeniu smażenia. Co więcej, pieczarek nie powinno się mieszać. Dzięki temu nie puszczą wody, a ich smak będzie o wiele lepszy. Grzyby najlepiej jest smażyć na oleju rzepakowym. Warto dodać do nich świeżo zmielony pieprz. Usmażone z cebulką pieczarki doskonale smakują jako dodatek do schabowego czy kotletów mielonych.
Wiele osób zastanawia się, czy pieczarki należy obierać. Okazuje się, że nie ma takiej konieczności. Wystarczy je dokładnie umyć i odciąć twarde ogonki. W przypadku mocniejszych zabrudzeń można wspomóc się kuchennym zmywakiem. Większość osób kroi pieczarki nożem, jednak można posłużyć się szatkownicą do warzyw, dzięki czemu obróbka grzybów przebiegnie znacznie szybciej.
Przeczytaj też: Nie mocz grzybów w wodzie. Zastąp ją tym, a będą miękkie i smaczne
Jeżeli z jakichś powodów wolisz obierać pieczarki, to wiedz, że obierki po nich można w pomysłowy sposób wykorzystać. Da się z nich zrobić aromatyczny bulion, a także doskonały farsz do zapiekanek. Po zmieleniu skórek po pieczarkach z innymi składnikami (np. z ciecierzycą) można przyrządzić rewelacyjne wegańskie kotlety mielone.
Zobacz też:
Tego dania nie zostawiaj na ostatnią chwilę. Przygotuj na kilka dni przed Wigilią
100 lat temu był na każdym wigilijnym stole. Teraz mało kto pamięta o tym daniu
Świąteczny bigos nigdy nie był lepszy. Odkąd go tym podlewam, znika ze stołu w 5 minut