Reklama
Reklama

Policjant z "Ojca Mateusza" schudł ponad 30 kg. Wyeliminował z diety jeden składnik

Michał Piela znany jest z roli policjanta w popularnym serialu “Ojciec Mateusz”. Aktor cieszący się sympatią wśród widzów przeszedł spektakularną zmianę. Schudł 30 kg, czym wzbudził spore zainteresowanie. Fani nie szczędzą pochlebnych komentarzy, dostrzegając ogromną pracę aktora włożoną w troskę o swoje zdrowie. Okazuje się, że Michał Piela postawił na zmianę pewnych nawyków oraz wyeliminowanie jednego składnika ze swojej diety.  

Metamorfozy gwiazd są szybko zauważalne. Te związane z odchudzaniem wzbudzają szczególne zainteresowanie. Wraz z transmisją nowych odcinków lubianego serialu “Ojciec Mateusz", fani zauważyli spektakularną przemianę policjanta Mieczysława Noculi granego przez Michała Piele. Znalazł on odpowiedni dla siebie sposób, dzięki któremu zatroszczył się o swoje zdrowie i schudł przy tym 30 kilogramów. W czym tkwi jego sekret? 

Aktor postawił na wyeliminowanie ze swojej diety jednego składnika  

Okazuje się, że w przypadku aktora decyzja o zmianie diety wynikła z przyczyn zdrowotnych. U Michała Pieli zdiagnozowano cukrzycę typu 2. Choroba ta wymaga zwracania uwagi na to co się je oraz pije. Aktor postanowił przestać słodzić herbatę i kawę, a także stanowczo unikać napojów gazowanych. Postawił na świeżo wyciskane soki. 

Ze swoich codziennych posiłków wyeliminował produkty zawierające biały cukier. Ta decyzja nie tylko wpłynęła na uregulowanie poziomu glikemii, ale również pomogła schudnąć aż 30 kilogramów. Takie postanowienie wiązało się również z usunięciem ze swojej codziennej diety niezdrowych słodkich smakołyków. Oprócz wyeliminowania cukru aktor do swojej diety włączył dużo owoców i warzyw, a także zaprzyjaźnił się z wodą. 

Zobacz również: Beata Tadla zrzuciła 18 kilogramów. Postawiła na aktywność fizyczną i wykluczyła z diety te produkty

Wystarczy zmiana codziennych nawyków  

Już zmiana małych nawyków może przynieść zaskakujące efekty, nie tylko w kwestii sylwetki, ale i zdrowia. Zmiana diety wymaga regularności i konsekwencji. Nie wystarczy tydzień czy miesiąc. Zdrowa i zbilansowana dieta powinna być codziennością. Korzystnie wpłynie to na sylwetkę, ale także będzie profilaktyką zdrowotną. Aktor Michał Piela również postawił na zmianę pewnych nawyków w trosce o własne zdrowie. 

Metoda małych kroków okazuje się być tutaj niezwykle skuteczna. Wystarczy na przykład zacząć od zamiany słodzonych napoi na wodę. To już będzie ważna zmiana. Dodatkowo warto jeść dużo owoców i warzyw, które z łatwością można wykorzystać do przygotowywania wielu ciekawych potraw. Dodatkowo warto zrezygnować, a przynajmniej ograniczyć spożywanie produktów wysoko przetworzonych. Zbilansowana dieta jest kluczem dla zdrowia, sylwetki i dobrego samopoczucia. W połączeniu z aktywnością fizyczną może przynieść naprawdę zadowalające rezultaty. 

Zobacz też:

Dzieci pokochają truskawki w tej formie. Zrób więcej, bo zajadać się będzie cała rodzina

Te lody zasmakują wszystkim. Wymyślił je Robert Makłowicz

Ryż po ugotowaniu za bardzo się klei? Winny jest popularny błąd

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dieta | zdrowe żywienie