Reklama
Reklama

Moja babcia często robiła pierogi z tym farszem. Są lepsze niż ruskie

Pierogi to ulubione danie wielu Polek i Polaków. W zależności od upodobań kulinarnych można serwować je w rozmaitych wariantach. Jedną z ciekawszych i smaczniejszych wersji, są pierogi z farszem z kurek. Wielu osobom smakują bardziej niż ruskie. Sprawdź babciną recepturę na to przepyszne danie!

Babciny przepis na farsz do pierogów z kurek

Sezon grzybowy trwa w najlepsze. W polskich lasach można znaleźć nie tylko prawdziwki, podgrzybki czy maślaki. Wielu entuzjastów grzybobrania często natyka się również na kurki, które stanowią idealny dodatek do wielu rozmaitych dań. Rzeczone grzyby można wykorzystać do przygotowania rewelacyjnego farszu do pierogów. W jaki sposób? 

Najpierw, kurki (w ilości około 200 g) należy dokładnie oczyścić. O tym, jak to zrobić, możesz przeczytać w naszym artykule, który znajduje się pod tym linkiem

Oczyszczone kurki trzeba posiekać na dość drobne kawałki i podsmażyć na dwóch łyżkach masła wraz z jedną niedużej wielkości cebulą (również poszatkowaną). Opcjonalnie, na patelnię można dorzucić również przeciśnięty przez praskę nieduży ząbek czosnku. Jednak z jego ilością nie należy przesadzić, by przypadkiem nie zdominował smaku. Na koniec, całość trzeba doprawić solą, pieprzem i tymiankiem. 

Farsz gotowy. Zabieramy się za lepienie pierogów

Zaraz, zaraz – a co z ciastem na pierogi? Babciną recepturę na idealne ciasto znajdziesz w naszym artykule, który znajduje się pod tym linkiem. Gdy już je zrobisz, podziel rozwałkowane ciasto na kółka o średnicy mniej więcej 10 cm. W każdym z nich umieść łyżkę farszu (lub półtorej, gdy zobaczysz, że jedna to za mało) i porządnie zlep. Pierogi gotuj w osolonej wodzie i wyciągnij je po około 3-4 minutach od wypłynięcia na powierzchnię. 

Żeby pierogi się nie zlepiły, warto delikatnie zamieszać wodę w garnku, zaraz po ich wrzuceniu. Po wyciągnięciu pierogów rozłóż je na kratce lub desce tak, by się nie stykały. Trzymaj je w ten sposób aż do ostygnięcia – wówczas istnieje mniejsza szansa, że będą się sklejać. 

Zobacz też:

​Jesienne tagliatelle z bakłażanem. Przepis prosto od sycylijskiej babci

Ten owoc to skarbnica zdrowia. Smakuje obłędnie, a Polacy traktują go jak ozdobę

​Na stołach w PRL był częściej niż schabowy. Dziś nikt o nim nie pamięta

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przepisy