Reklama
Reklama

​Ważne zmiany dla emerytów. Ci seniorzy nie otrzymają świadczenia w maju

Emerytura jest często jedynym środkiem utrzymania dla otrzymujących ją osób. Właśnie z tego względu tak ważne są terminy, w których pieniądze trafiają na ich konta. W maju dojdzie w tej kwestii do kilku ważnych zmian, a pewna grupa emerytów nie otrzyma ani złotówki w tym miesiącu. Sprawdź, kto może się spodziewać przelewu w innym terminie.

W jakich dniach ZUS wypłaca emerytury?

Daty wypłat świadczeń emerytalnych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych są z góry ustalone. Jest to 1., 5., 6., 10., 15., 20. oraz 25. dzień miesiąca. Informację o terminie przelewu świadczeniobiorca otrzymuje już w piśmie o przyznaniu emerytury. Jednak w niektórych miesiącach te daty mogą ulec zmianie, przede wszystkim ze względu na występowanie świąt oraz dni wolnych od pracy. Tak jest również w maju, gdzie oprócz kwestii związanych z majówką, występuje jeszcze jedno przesunięcie, które wpłynie na wypłatę środków.

Sprawdź również: Unikaj tego programu w pralce. Zużywa najwięcej energii

Niektórzy świadczeniobiorcy nie dostaną pieniędzy w dotychczasowym terminie

Pierwsze przesunięcie wypłat nastąpiło już przed majówkowym weekendem i dotyczyło osób, które otrzymują przelewy 1. dnia miesiąca. W maju zawsze w ten dzień wypada Święto Pracy, które jest wolne od pracy. W tym przypadku świadczeniobiorcy otrzymali środki pieniężne już w kwietniu, a dokładniej we wtorek 30 kwietnia. Zmiany objęły również osoby, które otrzymują świadczenia 5. dnia miesiąca. W tym roku 5. dzień maja wypadł w niedzielę, więc emerytury zostały wypłacone wcześniej, ale w piątek 3 maja, który również jest wolny od pracy, ale we czwartek 2 maja.

Przed nami jeszcze jedna majowa zmiana terminów wypłat emerytów. Chodzi o 25 maja, który wypada w sobotę. W tym przypadku seniorzy otrzymają swoje świadczenia dzień wcześniej, czyli w piątek 24 maja. Warto o tym pamiętać podczas ustalania swoich miesięcznych budżetów. Na szczęście ze względu na to, że pieniądze zawsze trafiają do emerytów szybciej, nie powinno być żadnego problemu z opłatą rachunków czy innych zobowiązań finansowych.

Sprawdź również: Tyle zarabia przeciętny Polak. GUS podał najnowsze dane o wynagrodzeniach

Którzy emeryci nie dostaną świadczenia w maju?

Jedna z wymienionych wcześniej grup emerytów nie otrzyma pieniędzy w maju. Chodzi mianowicie o tę pierwszą, czyli świadczeniobiorców, którzy otrzymują środki 1. dnia miesiąca. Ze względu na Święto Pracy, przelewy trafią na ich konta już w ostatni dzień kwietnia, z kolei następna emerytura zostanie dopiero przekazana w czerwcu, więc de facto nie dostaną oni żadnych pieniędzy w maju. Uspokajamy jednak wszystkich emerytów, którzy otrzymują świadczenia 1. dnia miesiąca — przelew z ZUS-u trafi na ich konta w odpowiednim czasie i nie zostaną oni bez środków do życia.

Zobacz też:

W tym terminie będzie wypłacana 14-sta emerytura. Czeka na nią prawie milion Polaków

Tyle będzie kosztował abonament RTV w przyszłym roku. Sprawdź, ile zapłacisz

Czeka nas ogromna podwyżka? Ceny tego popularnego produktu poszybują w górę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: emerytura | pieniądze | świadczenia | ZUS | seniorzy