Reklama
Reklama

​Trzy możliwości dofinansowania, dwa warunki. Złóż wniosek w ciągu miesiąca, a dostaniesz ogromne pieniądze

W zeszłym tygodniu rozpoczęło się przyjmowanie wniosków na dofinansowanie inwestycji, które mają poprawić efektywność energetyczną zabudowań gospodarskich. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może dołożyć rolnikom nawet 1,5 miliona złotych. Sprawdź, kto może otrzymać takie środki i na jaki cel je przeznaczyć.

Miliony dla rolników. Jakie warunki trzeba spełnić?

Termomodernizacja domów rolników, a także budynków gospodarczych, jest równie ważna, jak nieruchomości znajdujących się w mieście. Właśnie z tego względu w budżecie Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 przeznaczono środki, które pomogą rolnikom w przeprowadzeniu tych zmian. Żeby otrzymać środki, należy spełniać jeden z warunków:

  • mieć przyznaną jednolitą płatność obszarową,
  • prowadzić gospodarstwo w ramach działów specjalnych produkcji rolnej.

Dodatkowo każdy rolnik będzie musiał przejść szkolenie z zakresu efektywności energetycznej.

Sprawdź również: Ponad 10 milionów Polaków otrzyma wkrótce listy z ZUSu. W środku specjalne deklaracje

Dofinansowanie może pokryć nawet 65 proc. kosztów modernizacji. W przypadku instalacji fotowoltaicznych czy też termomodernizacji domów jest to maksymalnie 200 tys. zł, natomiast, gdy rolnik zdecyduje się na budowę biogazowni, maksymalna pomoc to nawet 1,5 mln zł.

Do kiedy można składać wnioski o dofinansowanie?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła zbieranie wniosków o dofinansowanie 25 stycznia 2024 roku. Niestety dla rolników, którzy chcą skorzystać z finansowania, czas na ich składanie jest dość krótki. Otóż termin mija już w piątek 23 lutego 2024 roku. Na szczęście wnioski można składać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa.

Zobacz też:

Ważne pisma w skrzynkach milionów Polaków. Nadchodzą nieuniknione podwyżki

Tak możesz zaoszczędzić na energii elektrycznej. Komu opłaca się to rozwiązanie?

​Ponowne przeliczenie emerytur. Nawet 100 tys. osób może dostać wyższe świadczenie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze