Reklama
Reklama

​Najdroższy pączek w Polsce? Wcale nie u Gessler. Ten kosztuje 100 zł i jest pokryty złotem

Tłusty czwartek to święto pączków, które obejmuje praktycznie całą Polskę. Według statystyk Polacy tylko w ten jeden dzień w roku mogą zjeść nawet 100 milionów tych smażonych słodkości. W tym okresie toczy się również zaciekła walka cukierni. Sprawdź, gdzie kupisz najdroższe pączki w Polsce i skąd bierze się ich cena.

Już w styczniu informowaliśmy, że kupno pączków u Magdy Gessler będzie wiązało się ze sporym wydatkiem. Trochę taniej będzie w restauracji Piotra Adamczyka, gdzie za jednego pączka trzeba będzie zapłacić prawie o połowę mniej. Gdy wydawało się, że wszystkich przebił Kuba Wojewódzki, który wycenił jednego pączka na 49 zł, pojawił się nieoczekiwany zwycięzca w tym konkursie.

Najdroższy pączek w Polsce. Co dostaniemy za 100 zł?

Mianem najdroższego pączka w Polsce został określony wypiek z cukierni KAISER Patisserie, która ma swoje lokale w 7 miastach w Polsce. Cukiernicy przygotowali wypiek wypełniony "aksamitnym, muślinowym kremem na bazie włoskiego mascarpone" z dodatkiem najdroższej przyprawy świata, czyli szafranu. Smak dodatkowo podkręci skórka z pomarańczy, a całość pokryje aż 6 arkuszy jadalnego złota.

Sprawdź również: Niedługo każdy będzie mógł mieć elektrownię w domu. Nadchodzi koniec paneli fotowoltaicznych?

Cena złotego pączka z KAISER Patisserie również będzie wyjątkowa, bo klient będzie musiał za niego zapłacić aż 100 zł. Jednak bardziej, niż o kliencie, można tu mówić o szczęśliwcu. Wyjątkowe pączki będą dostępne w każdym z dziewięciu lokali na terenie Polski, jednak w ograniczonej ilości sztuk. Prawdopodobnie każdy, kto będzie chciał wydać na niego fortunę, będzie musiał się pospieszyć, by zdążyć przed innymi.

Cukiernie KAISER Patisserie umiejscowione są w 7 miastach w Polsce — Gdańsku (2 lokalizacje), Gdyni, Kołobrzegu, Słupsku, Sopocie, Szczecinie (2 lokalizacje) oraz Warszawie.

Zobacz też:

​Nowy system kaucyjny już niedługo w Polsce. Już wkrótce tyle dostaniemy za butelki i opakowania

Dodatkowe 1000 zł co miesiąc dla seniorów. Takie warunki trzeba spełnić

Za tyle sprzedano najdroższe mieszkanie w Polsce. Równowartość kilkudziesięciu mieszkań

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze