Reklama
Reklama

Drożyzna nie tylko u Gessler. Tyle zapłacisz za pączki u Piotra Adamczyka

Tłusty Czwartek zbliża się wielkimi krokami. A z nim nowe kontrowersje. Tym razem dotyczą one cukierni Piotra Adamczyka na warszawskim Mokotowie. Czy opłaca się zainwestować w tamtejsze pączki? Sprawdzamy, jakich cen należy spodziewać się za najbardziej kultowe słodycze.

W tym roku Tłusty Czwartek wypada 8 lutego. Polacy tłumnie ruszą do lokalnych cukierni i sklepów po pączki i faworki. Niektórzy będą może chcieli skusić na wypieki proponowane przez celebrytów. Sprawdzamy, co zaproponuje swoim klientom Piotr Adamczyk.

Pączki Magdy Gessler w dalszym ciągu najdroższe? Ceny w Tłusty Czwartek

Jednym z miejsc, w których możemy spodziewać się dużych kolejek, jest cukiernia Magdy Gessler "Słodki Słony". Znana jest nie tylko z wysokiej jakości produktów i pysznych wypieków, ale także z rekordowych cen. W zeszłym roku za jednego pączka od Magdy Gessler trzeba było zapłacić 18 zł. W tym roku ich cena jeszcze urosła. Obecnie jeden pączek będzie nas już kosztować 22 zł. W ofercie znajdziemy klasycznego pączka z różą, pączki za maliną, ajerkoniakiem oraz z czekoladą i śliwką.

Możemy również spodziewać się wysokich cen faworków. U Magdy Gessler będą one kosztować 20 zł za 100-gramowe opakowanie.

Zobacz także: Doskonały chrust z przepisu Ewy Wachowicz. Sekret tkwi w jednym dodatku

Ile zapłacimy za pączki u Piotra Adamczyka? Tłusty Czwartek nie będzie tani

W restauracji i cukierni Piotra Adamczyka "Stary Dom" znajdziemy nieco przystępniejszą ofertę niż u Magdy Gessler. W dalszym ciągu musimy jednak liczyć się z zawrotną kwotą. Jeden pączek u Piotra Adamczyka w poprzednim roku kosztował jedynie 10 zł. W 2024 jego cena jednak wzrośnie. Możemy spodziewać się, że za jedną sztukę będziemy musieli zapłacić 12 zł.

Należy jednak pamiętać, że podobne ceny znajdziemy także w piekarniach i cukierniach rzemieślniczych. Wartość pączków nie będzie spadać, dlatego możemy spodziewać się, że ceny utrzymają się na poziomie kilkunastu złotych. Jeśli chcemy kupić pączki taniej, możemy udać się do popularnych sieci cukierni i piekarni, gdzie cena za słodycz będzie wynosić ok. 4-6 zł. Najlepsze oferty mają jednak supermarkety. Wiele z nich przygotowuje specjalne promocje, dzięki którym kupimy jednego pączka za niewielką kwotę.

Zobacz też:

​Nowy system kaucyjny już niedługo w Polsce. Już wkrótce tyle dostaniemy za butelki i opakowania

Dodatkowe 1000 zł co miesiąc dla seniorów. Takie warunki trzeba spełnić

Za tyle sprzedano najdroższe mieszkanie w Polsce. Równowartość kilkudziesięciu mieszkań

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze