Reklama
Reklama

​To jest zagadka dla czwartej klasy podstawówki. Mało kto jest w stanie podać dobry wynik

Dla wielu z nas czwarta klasa szkoły podstawowej to etap, który dawno mamy już za sobą. Nawet jeśli skończyliśmy go z łatwością i dobrymi ocenami, po latach nasza wiedza może być lekko zakurzona. I właśnie dlatego tak ważne jest trenowanie umysłu. Spróbuj rozwiązać tę zagadkę dla czwartej klasy podstawówki.

W czwartej klasie podstawówki trzeba znać kolejność działań

Na każdym etapie edukacji konieczne jest nabycie nowych umiejętności, które pozwolą nam ją ukończyć. I tak w połowie szkoły podstawowej uczeń musi potrafić nie tylko dodawać i odejmować czy mnożyć i dzielić, ale także znać kolejność działań. Czyli wiedzieć, że w pierwszej kolejności wykonujemy działania w nawiasach, następnie potęgowanie lub pierwiastkowanie, w dalszej kolejności mnożenie lub dzielenie, a na końcu dodawanie lub odejmowanie. Jeśli mamy dwa równoważne działania, wykonujemy je od lewej do prawej.

Sprawdź również: To działanie podzieliło internet. Niewiele osób da radę podać wynik z pamięci

Sposób rozwiązania zagadki matematycznej dla czwartej klasy podstawówki

W przypadku tej zagadki matematycznej dla czwartej klasy podstawówki zgodnie z kolejnością wykonywania działań należy zacząć od nawiasu. W nim znajduje się proste dodawanie jeden dodać dwa, co równa się trzy. W dalszej kolejności mamy działanie sześć podzielić na dwa i trzy w nawiasie. Pewną trudnością może być brak symbolu matematycznego przed nawiasem, jednak wystarczy wiedzieć, że w takiej sytuacji znajduje się tam znak mnożenia.

Sprawdź również: Internauci polegli na prostym działaniu z matematyki. Dasz radę je rozwiązać?

Ponownie należy zwrócić się ku kolejności wykonywania działań, gdzie w przypadku działań równoważnych (mnożenie i dzielenie), wykonujemy je od lewej do prawej. Oznacza to, że najpierw dzielimy sześć przez dwa, co równa się trzy, a następnie mnożymy trzy raz trzy, co równa się dziewięć. I to jest prawidłowe rozwiązanie zagadki matematycznej dla czwartej klasy podstawówki.

Zobacz też:

​Podasz poprawny wynik w mniej niż 10 sekund? To potrafią tylko najlepsi matematycy

Czy trzeba wyciągać wtyczki z gniazdek w czasie burzy? Wiele osób wierzy w fałszywą wersję

Możesz przesunąć tylko jedną cyfrę, żeby równanie się zgadzało. Prawie wszyscy robią to źle

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka