Reklama
Reklama

​To działanie podzieliło internet. Niewiele osób da radę podać wynik z pamięci

Rozwiązywanie działań matematycznych to jeden z lepszych treningów dla naszego umysłu. Jest to tym bardziej ważne, że żyjemy w świecie, gdzie każdy ma kalkulator w kieszeni, a obliczenia za nas wykonuje sztuczna inteligencja. Wytęż swój mózg i spróbuj swoich sił w rozwiązaniu tego zadania bez użycia kalkulatora.

Bez kalkulatora da się żyć i prawidłowo obliczać. Wystarczy pamiętać o tej regule

Świat nauki, w tym matematyki, opiera się na różnego rodzaju zasadach, których stosowanie nie tylko ułatwia przeprowadzanie obliczeń, ale także sprawia, że będą one prawidłowe. Jedną z najważniejszych zasad jest kolejność wykonywania działań, która mówi wprost, że najpierw wykonujemy działania w nawiasach, następnie potęgowanie, a w dalszej kolejności mnożenie lub dzielenie oraz dodawanie lub odejmowanie. Pamiętajmy również, że w przypadku równorzędnych działań wykonujemy obliczenia od lewej do prawej.

Sprawdź również: Internauci polegli na prostym działaniu z matematyki. Dasz radę je rozwiązać?

Prosty sposób na prawidłowe obliczenie

Zgodnie z powyższą kolejnością działań zaczynamy od dodawania w nawiasie, czyli 9 + 3 = 12. Następnie nasze działanie wygląda w następujący sposób 48 / 2 (12). Brak symbolu matematycznego pomiędzy cyfrą dwa a nawiasem oznacza, że znajduje się tam symbol mnożenia, czyli przekształcamy jako 48 / 2 * 12. Ze względu na to, że dzielenie i mnożenie są działaniami równoważnymi, wykonujemy je od lewej do prawej.

Sprawdź również: Tylko osoby z IQ wyższym niż 110 rozwiążą tę zagadkę. Jesteś w tej grupie?

W pierwszej kolejności dzielimy 48 przez 2, co nam daje wynik 24, a następnie mnożymy 24 razy 12. Jak rozwiązać takie działanie w pamięci? Warto je "rozbić", czyli najpierw 20 * 10 = 200, następnie 4 * 10 = 40 i na końcu 2 * 24 = 48. Teraz wystarczy dodać te liczby do siebie 200 + 40 + 48 = 288. I to jest prawidłowy wynik.

Zobacz też:

Czy trzeba wyciągać wtyczki z gniazdek w czasie burzy? Wiele osób wierzy w fałszywą wersję

Możesz przesunąć tylko jedną cyfrę, żeby równanie się zgadzało. Prawie wszyscy robią to źle

Jest bliskim kuzynem delfina. Można go spotkać w Bałtyku

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka